Tartu loodusmaja perepäev “Talvine loomapäev” toimub 22. jaanuaril kell 10:00-13:00 loodusmajas ja pargialal. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul

Perepäeval uurime nii Eesti metsades kui ka kaugetel polaaraladel elavaid loomi ning vaatame kuidas nad on kavalalt kohanenud külmas kliimas elamiseks. Meisterdame erinevatest taaskasustusmaterjalidest endale vahva polaarelanikust mänguasja, mille saab koju kaissu kaasa võtta. Teeme tutvust kõigi Eesti talvel tegutsevate metsloomadega – kui paks või pehme on nende karvkate, kui teravad nende hambad ja küünised, kes neist magab talveund või kes asjatab usinalt ringi ning kuidas jälgede järgi nende tegutsemist metsas märgata. Meie soojas talveaias saab lahendada väikest loomajäljemängu ning õue minnes laiub loodusmaja pargis õpperada lund armastavatest loomadest.

Loomulikult on lahti ka loodusmaja loomatuba, kus saab uudistada ja toita erinevaid karvaseid ja sulelisi ning talveaias ootavad kilpkonnad ja eksootilised põnevad taimed.

Osalustasu 2 €/osaleja.


***
Sündmuse korraldamisel järgime VV poolt kehtestatud piiranguid – kontrollime osalejatel alates 12. eluaastast COVID tervisetõendit. Kõigil alates 12. eluaastast on loodusmaja siseruumides maski kandmine kohustuslik. Lisainfo kodulehel.
Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.