Sellel nädalal toimub Tartu loodusmajas juba teine selle suve keskkonnateemaline keelelaager, kus juhendjateks on 4 AIESECi vabatahtlikku. 10-14-aastased Tartu noored uurivad globaalseid keskkonnaprobleeme ning arutlevad selle üle, kuidas meie käitumine mõjutab loomade ja taimede elupaiku siin Eestis ja mujal maailmas. See kõik toimub inglise keeles ja täiesti teistest kultuuriruumist pärit vabatahtlike käe all.

  • Vabatahtlik tegevus
  • 18. juuni 2015
  • fOTO: https://pixabay.com/photos/street-road-people-crowd-buildings-5703332/

4 noort vabatahtlikku üliõpilast Hong Kongist, Bangladeshist ja Indiast on Tartus, et üheskoos avardada enda ja eesti õpilaste silmaringi ning mõtestada maailma meie ümber. Külalised on väga üllatanud eesti laste huvist ja kõrgest keskkonnateadlikkusest.

Raamatupidajaks õppiv noormees Indiast räägib, et laagri tegevustes lähtuvad nad laste eelnevatest teadmistest ning jagavad nendega oma kogemusi. Tartu loodusmaja talveaed annab hea võimaluse tutvustada eesti lastele taimi, mis meie kodumaal on tavalised. Meie vabatahtlikud õpetajad on märganud, et väga oluline osa laste keskkonnaharidusest pärineb hoopis kodust ja mitte niivõrd koolist.

Ühine sõnum, mida jagavad nii vabatahtlikud kui ka laagrilised, on see, et meil on elamiseks ainult üks planeet Maa ja me peame seda hoidma ning inimesed polegi nii erinevad, kui esialgu paistab.

Uurisime eelmisel nädalal laagris käinud eesti lastelt, mida nad on nelja päeva jooksul kogenud:

10-aastane Eerik ei kurvasta väga, et mõnest sõnast vahepeal aru ei saanud, vaid rõõmustab selle üle, et sai palju mängida ja keegi ei kiusa teda. Samuti on tal hea meel, et kui ta koolis on inglise keeles kõige kehvem, siis siin laagris sellele tähelepanu ei pöörata ja ta sai väga hästi hakkama.

11-aastane Kaarup kinnitab, et see on tore pingevaba laager, kus tehakse hästi palju erinevaid tegevusi ning on koos väga sõbralikud inimesed.

Õed Teele ja Tuuli (13) toovad esile, et siin ei ole olnud ühtegi igavat hetke ning silmaring on palju avardunud. Natuke hiljem lisab Teele veel, et enne laagrit ta kahtles, kas ikka tulla, kuid on nüüd väga õnnelik, et siia tuli.

14-aastane Jürgen leiab aga, et väga lahe oli see, et juhendajad olid välismaalased ja nendega ei olnud võimalik suhelda eesti keeles. Hästi tore oli ka see, et nad olid Aasiast ning täiesti teistsugusest kultuurist.

14-aastane Johannes toob esile, et poleks olnud paremat viisi esimesi vaheaja päevi veeta ning see on kordades parem kui kodus istumine. Väga hea on ka see, et saab ise ka midagi teha. Küsimusele, mida sai nädala jooksul õpitud, vastab Johannes, et teemad globaalne soojenemine ja teised keskkonnaprobleemid on need, mille üle peab veel järele mõtlema.

15-aastane Avelin märgib, et mängud ja õppimine olid hästi tasakaalus.

Põnevad inglise keelsed maailmaparanduslikud seiklused jätkuvad loodusmajas veel ka sel nädalal.