Meil on rõõm teatada, et üle mitme aasta toimub taas TEDxTallinn. Tuleme 26. septembril teile koju läbi virtuaalkanalite uuest ja põnevast asukohast, Proto avastustehasest Noblessneri sadamas.

  • Bioneeri uudised
  • 24. september 2020
  • Foto: Plakat Teadusmarsil. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

TEDxTallinn 2020 teema on "Käänaku taga". Inimestele üldjuhul meeldivad sünnist saati kõiksugu käänakud-kurvid-põiked-metsavaheteed kõige selle põnevuse, uudsuse, avastamisrõõmu ja vallutamiskire pärast, mida neil kogeme. Kuid miskipärast see kirg kaob...

Igapäevases elus ja tulevikule mõeldes teadmatus ja pime kurv hoopis takistab mõistusepärast otsustamist ja tekitab tegutsemist halvavat kõhedust, hirmu ja minnalaskmistunnet. Me jätame end passiivselt juhuste hoolde, ohjamata olukorda, arvestamata ohumärke, kainet mõistust ja asjatundjate suuniseid.

Loodame hoopis, et järgmise kurvi taga on ootamas hingetõmbeaeg, aga ets kae - ei olegi.

26. septembril jalutame mõtiskledes koos läbi ühiskonna, muusika, tehnoloogia, vaatame maailmas toimuvale disaineri pilguga. Kas järgmise käänaku taga peidab end järgmine keskkonnakatastroof? Kas õnnestub mööda põigata ja avastada hoopis uusi lahendusi kosmoloogiast?

Võtame hetke ja vaatame endasse ja küsime: “Kuhu siis edasi?”. Äkki viib nii mõnigi tee - mis siis, et käänuline - ammu oodatud lahenduseni? Lavale on oodata terve plejaad põnevaid kõnelejaid.

Uuendatud info: Kuna tänane olukord nii Covid-19 kui ka teiste viirushaiguste osas ei anna meile piisavat kindlustunnet, oleme otsustanud teha seekordse TEDxTallinna virtuaalsena ja tuleme Proto avastustehasest kõikide esinejatega otse Sinu koju.

Saadame kõikidele piletiomanikele läbi Fienta meili teel kõik juhised, et saaksite 26. septembril oma päeva täiel rinnal nautida ja seda võimalikult samal moel nagu Proto avastuskeskus võimaldaks.

Kõik teised TEDxTallinna huvilised - püsige lainel!

Uuendatud info: TEDxTallinn toimub seekord virtuaalselt! Raha eest pileti ostnutele kanname raha tagasi. Kui soovid saada osa vaheaegadel toimuvatest lisategevustest, palun registreeri osalejaks ostes tasuta veebipileti.

Kohtumiseni virtuaalsete käänakute taga!

TED on aastal 1984 alguse saanud inspiratsioonikonverentside sari, mis igal aastal toob kuulatajate ette hulgaliselt kõnelejaid ja nende jagamist väärivaid ideid üle maailma. 18-minutilised kõned puudutavad valdkondi nagu tehnoloogia ja teadus, disain, ühiskondlikud arengud, keskkond, kunst jpm. „TED“ tuleb lühendatult sõnadest technology, entertainment, design – tehnoloogia, meelelahutus ja disain – kolm avarat valdkonda, mis aitavad ühiselt kujundada meie tulevikku.

TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat mõttevahetust ja suhtlust väiksemates gruppides. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud vabatahtlike poolt sõltumatult.