Tetra Pak kavatseb veel enne selle aasta lõppu turule tuua paberkõrred, mis sobivad ettevõtte kartongist portsjonipakenditega ja mis on osa laiemast plastkõrrejäätmete probleemi lahendada aitavast programmist.

  • Jäätmed
  • 21. mai 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Kõrtel on lahutamatu funktsionaalne roll portsjonipakendi juures, kuid kui neid korralikult ei hävitata, muutuvad need osaks plastijäätmete probleemist. Ettevõte on teinud tööd selleks, et julgustada tarbijaid lükkama kõrsi „tagasi pakki“, kui pakk tühi, et need saaks kokku koguda koos ülejäänud pakenditega. Nüüd on käimas arendustöö, et luua paberkõrred, mis sobiksid kasutamiseks ettevõtte kartongist portsjonipakenditega.

„See tundub lihtne,“ möönab tootearenduse ja äritegevuse asepresident Charles Brand. „Aga tegelikult tuleb nõutud omadustega paberkõrre tootmiseks lahendada mitmeid olulisi probleeme.“

„Sellegipoolest on meie arendusmeeskond kindel, et nad leiavad lahenduse ja et meil on aasta lõpuks tootmisvalmis alternatiivsed paberkõrred.“

Keskmiselt moodustab umbes 75% Tetra Paki pakenditest papp; paberkõrred oleksid veel üks oluline samm ettevõtte pikaajalise ambitsiooni suunas pakkuda täiesti taastuvatest materjalidest koosnevat tooteportfelli.