Alates 1927. aastast on ajakiri Time välja andnud tiitli kas üksikinimesele, inimeste grupile, ühiskondlikule liikumisele, või tehnilisele saavutusele, keda või mida ajakirja toimetajad peavad vastaval aastal maailmas toimuvale kõige suuremat mõju avaldanuks. Inimene või nähtus on avaldanud maailmale mõju kas heas või halvas mõttes.

  • Bioneeri uudised
  • 11. detsember 2019
  • Foto: Greta Thunbergi algatatud liikumise Fridays for Future Eestipoolsed osalised Riigikogu ees. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

3. jaanuaril oma 17-ndat sünnipäeva tähistav Thunberg alustas oma ülemaailmset liikumist Freedom for Future 2018. aasta augustis, kui alustas Rootsi parlamendi juures üksikisiku aktsioonina kliimastreigiga. Streigiliikumine on seni üha kasvanud ja vallutanud pea kõiki maailma maid ja suuremaid linnu, kaasates ka Eestit - igal reedel koguneb grupp streikijaid Riigikogu hoone ette, streigid toimuvad ka Tartus, Pärnus.

„Ta on tavaline teismeline tüdruk, kes võttes kokku julguse rääkida võimule tõtt, sai põlvkonna ikooniks. Selgitades abstraktset ohtu lõikava pahameelega, muutus Thunberg kõige mõjuvamaks hääleks kõige tähtsamas küsimuses, millega planeet silmitsi seisab,” teatas Time.

Time’i aasta inimese teised nominendid olid USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi, USA president Donald Trump, Hongkongi meeleavaldajad ja „Vilepuhuja”.