Tuulepäeva hommikut alustasid bioneerid teleintervjuud andes ja Jurna turismitalu tuulikut uurides.
Tuulepäeva hommikut alustasid bioneerid teleintervjuud andes ja Jurna turismitalu tuulikut uurides.
"Tuuliku püstitamine oli vajalik, sest muud säästmise võimalused olid juba tehtud," rääkis talu peremees Mati Tarvis. Mati sõnul toetatakse väiketootjaid liiga vähe. Jääb mulje, et inimesed pelgavad tuuleenergiat.
Päeva teises pooles otsustasid reisilised minna Kuressaarde, et vaadata ka sealset tuulikut. Linnale läheneti mööda Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maanteed. Mõned kilomeetrid enne Kuressaaret, pisut peale Upa risti, bussipeatuse juures tahtsid ratturid keerata kergliiklusteele. Paraku oli keegi teele ette tõmmanud madalal paikneva tähistamata keti, mis puude varjus märkamatuks jäi. Et mitte rattaga ketti sõita ja üle leistangi kukkuda, pidi esimesena sõitja järsult pidurdama ja juba enne ketti kukkuma.
Õnneks olid Katrin Jõgisaare rattal reisipakkide tarbeks korvid, mis suurema löögi enda kanda võtsid. Ilma nendeta oleks see kukkumine võinud haiglasse sõiduga või veel hullemini lõppeda. Bioneeridele jäi selgusetuks, kas kettide abil üritatakse liiklust reguleerida või piiratakse eramaale pääsemist (kaugemal põõsas oli eramaad tähistav silt). Ohtlikud on need igal juhul.
Kuressaares külastati üldtuntud Veski kõrtsi, mis tegutseb nii söögikoha kui muuseumina. Veskis saab kõikidel korrustel vaadata sajandivanust veskisisustust.
Loe teisi tuulepäeva rattatuuri lugusid Bioneerist!
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta