Täna algaval Eesti Näituste messikeskuses toimuval rahvusvahelisel ehitusmessil Eesti ehitab 2015 esitleb Jung innovaatilisi Les Couleurs Le Corbusier valguslüliteid, mille puhul on võimalik valida 63 põneva värvilahenduse vahel.

  • Tarbimine ja tervis
  • 8. aprill 2015
  • https://pixabay.com/photos/sunflowers-vase-home-decor-3292932/

Seekordsel Eesti Ehitab messil on võimalus tulla tutvuma Jungi ja Šveitsi brändi Les Couleurs Le Corbusier ettevõtete ühisprojektidega – elektrilülitid, pesad, targa kodu lahendused, mis on saadaval 63 erinevas värvitoonis võimaldades värvipaletiga loovamalt mängida.

Tavaliselt märkame lüliteid kodudes kahel juhul, kui nendega on midagi valesti või on need sisekujunduse silmatorkav osa. Selleks, et ühendada lüliteid, pistikupesasid ja muid sarnaseid seadmeid interjööriga on kaks võimalust: sulandada need toontoonis ümbritsevaga kokku või tuua kontrastina esile koos teiste sisustuselementidega.

“Disaineril on nüüd võimalus sobitada pistikupesade ja lülitite värve täpsemalt tausta või ruumiga, kus need paiknevad, märkida erinevate värvidega lülitite funktsioone, mõelda välja detailsemaid ning põnevamaid lahendusi,” lisab Argo Vaikla, disaini- ja sisearhitektuuribüroost Vaikla Disain.

“Les Couleurs Le Corbusier värvitoonides Jungi lülitid, pesad ja targa kodu juhtpaneelid on unikaalsed,“ kirjeldab tooteid Margo Väinsar Talger Elektrotehnikast, Jung edasimüüja Eestis. „Kogu süsteem on üles ehitatud nii, et kõik värvid ja lülitid harmoneeruksid omavahel imehästi“. Puudutame lüliteid pidevalt ning seega on peale esteetilise ilu oluline hoolikalt jälgida ka kvaliteeti ja vastupidavust.

“Kuigi alustasime Les Couleurs Le Corbusier’iga koostööd alles hiljuti on meie ettevõtete vahel palju ühist,” kõneles Raimundas Skurdenis, Jungi Ida-Euroopa kontori juht.

Le Corbusier õppis Saksamaal Bauhausi kunstikoolis, kus ühtlasi ka esimene ruudukujuline valgustuslüliti paberile jõudis. Sama joonistuse põhjal on Jung välja töötanud kaasaegse ruudukujulise lüliti, mis on oma 40-aastase kasutusajaga klassikute hulka tõusnud.

Peale 63 erineva Les Couleurs Le Corbusier’i värvitooni annab ka materjali valikuga mängida. Tavapärase plasti asemel võib tootevalikust leida ka roostevaba terast, alumiiniumi, messingit, vaske ja muid materjale.

Lisaks värvilistele lülititele esitleb Jung targa maja lahendusi ja kodujuhtimiskeskusi. Jung tutvustab traditsiooniliselt uusimaid targa kodu juhtimissüsteeme ning energiasäästlikke funktsioone.


Jung’i leiate messikeskuses kolmapäevast laupäevani C hallis, boksist 42.