Kooliaasta alguse teemadest ei saa üle ega ümber ka Bioneeri toimetus. Võtsime jutuks vihikupaberid ning arutasime, kuidas saaks vältida selleks otstarbeks uute paberite ostmist. Esiteks pole mõtet raha ilma põhjuseta kulutada, teiseks vähendame sel viisil oma igapäevast ökoloogilist jalajälge.
Esimese hooga meenus meile Tiina Saidla poolt kirjutatud artikkel, kus pakuti välja idee, võtta uuesti kasutusele pakkepaberid, mis jäävad üle koopiapaberitest.
Oma kooliajast meenus mulle, et panime raamatutele ja vihikutele ümber ka tapeedijääke ja ajalehti. Ma julgen arvata, et poest ostsid vihikupabereid vähem kui pooled klassikaaslastest. Oli neidki, kes panid vihikupaberiks suvalised kriitpaberist reklaamid. Mõni pani oma lemmikbändi plakatid, oma vanad joonistused või eelmise aasta seinakalendri. Õpetajad ei nurisenud, sest neile oli vihikute sisu olulisem.
Tänapäeval on poodides on kõikvõimalikke koolitarbeid sedavõrd palju, et valik võtab silme eest kirjuks. Vihikupaberite valikust hoolimata soovitan kasutada teise ringi paberit.
Lapse meelest on selle aasta parimaks taaskasutatud vihikupaberi ideeks vanad maakaardid. Leidsime toimetuse paberite hulgast mitu kaarti, mis olid oma otstarbe juba täitnud, mõned olid lihtsalt üle.
Uut kasutust said näiteks mitu aastat toimetuse seinal olnud Regio A3 formaadis Eesti kaart, paar RMK matkaraja kaarti ja kunagi rongijaamast kaasa võetud tasuta Tartumaa kaardid. Vanapaberikasti jõuab neid ka kunagi hiljem saata.
Kas oled ka kasutanud vihikupaberitena juba kasutusel olnud paberit?
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta