Eesti Roheline Liikumine kutsub 2. novembril 2023 kell 15.00-16.45 veebiseminarile taastuvenergiast ja elurikkusest. 

Taastuvenergia eesmärkide saavutamiseks püüavad paljud riigid taastuvenergia projektidele lubade saamise menetlemist ja mõjuhinnanguid kiirendada ning suur nõudlus taastuvenergia kasutuselevõtu ja maavarade kaevandamise järgi avaldab elurikkusele tohutut mõju. Kuigi investeeringuid taastuvenergiasse on vaja, on paralleelselt tarvis arutada, kuidas saaksime puhtama energia poole püüdlemisel tagada kergesti haavatava elurikkuse säilimise.

 Veebinari eesmärk    

Käesoleva veebiseminari eesmärgiks on tuua kokku mitmeid oma ala eksperte ning püüda vastata küsimusele, kuidas minimeerida päikese- ja tuuleparkide arendamise mõju bioloogilisele mitmekesisusele. 

Lisaks arutleme, kuidas tagada edukas koostöö kohalike kogukondadega nii, et taastuvenergia arendused saaksid paikneda lähemal inimestele ja mitte elurikkuse tuumkohtades ning toome näiteid, kuidas näeb välja järgmise põlvkonna elurikkuse seire.

Programm: 15:00 – 16:45
15:00–15:10 - Sissejuhatus

15:10–15:25 - Silver Sillak, Kliimaministeerium: “Kuidas lepitada kogukondi tuuleparkide rajamisel?

15:25–15:55 - Ingrid Nielsen, Eestimaa Looduse Fond & Krista Takkis, Tartu Ülikool: “Elurikkust toetav päikesepark”

15:55–16:15 - Søren Enghoff, Spoor (Taani): “Tehisintellekti nägemus looduse ja tuuleparkide kooseksisteerimise võimalikkusest”

16:15–16:45 - Küsimuste ja vastuste voor, kokkuvõte.

Liitu meiega ja tule mõtle kaasa, kuidas saaks inimkond kliimaeesmärke täites samaaegselt ka loodusega paremini koos eksisteerida. Üritust võib julgelt levitada!

Veebiseminar toimub inglise keeles ja Zoomi vahendusel. Rohkem infot ürituse kohta leiab meie kodulehelt. Osalemiseks on tarvis registreerida.