Eesti Teadusajakirjanike Seltsi moodustatud žürii valis teadusajakirjanduse sõbra auhinna esimeseks laureaadiks vulkanoloog Heidi Soosalu.

Žürii tõstis esile Soosalu erakordselt entusiastlikku, sõbralikku ja asjalikku suhtumist ning asjatundlikku ja selget juttu.

Eesti Geoloogiakeskuse juhtivteadur ja Tallinna Tehnikaülikooli mäeinstituudi dotsent Soosalu on isapoolse vanaisa kaudu eesti päritolu, kuid üles kasvanud Soomes. Eestis elatud napilt nelja aastaga on ta tõusnud üheks meie kõige sagedamini intervjueeritavaks loodusteadlaseks, kelle sulest on ilmunud ka mitmeid vulkaanidest pajatavaid aimelugusid.

Eesti Teadusajakirjanike Selts asutas teadusajakirjanduse sõbra auhinna novembri lõpus. Sellega soovitakse statuudi kohaselt “esile tõsta, tänada ja tunnustada teadlast, kes tähelepanuväärselt asjatundlikul, entusiastlikul ja heatahtlikul moel teeb ajakirjanikega koostööd, pakkumaks ühiskonnaliikmetele üldmõistetaval ja meeliköitval kujul ajakohast ja asjatundlikku teavet teadusmahukatel ja teadusse puutuvatel teemadel.”

Esimese laureaadi valis esitatud kandidaatide seast 7. detsembril žürii, kuhu kuulusid Priit Ennet (esimees), Arko Olesk, Kärt Jänes-Kapp, Tiit Kändler ja Toomas Kukk.

Auhind, keraamik Piret Kändleri loodud kuju “Ökul”, antakse Heidi Soosalule üle 22. detsembril kell 19 Tallinnas Teatri puhvetis (Teatri väljak 3) algaval Teaduskabaree õhtul.