24. septembril toimub järgmine ülemaailmne kliimastreik. Seekordseks teemaks on intersektsionaalsus ehk see, kuidas kliimakriis on tihedalt seotud teiste ühiskondlike probleemidega. 

  • Kliima
  • 8. september 2021
  • Foto: Kliimastreikijad. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Kliimamuutused on kohal ja mõjutavad inimeste elu üleilmselt. Kaasnevad muutused mõjutavad eri ühiskonnagruppe ja piirkondi erinevalt. Kliimamuutustesse rohkelt panustavad Põhja riigid on muutustest vähem mõjutatud. Samal ajal kannatavad aga Lõuna riikide elanikud, kelle keskkonnajalajälg on väike, kliimamuutuste tagajärgede käes juba praegu.

Ka Eestis mõjutavad muutused eri ühiskonnagruppe erinevalt. Rahaliselt rikkamad inimesed saavad enda ja kaaslaste heaolu kergemini säilitada, samal ajal kui vaesemad ning haavatavatesse ühiskonnagruppidesse kuuluvad inimesed peavad vaatama, kuidas nina vee peal hoida. Asukoha, elukutse, majandusliku, soolise ja võimelise tausta erinevuste tõttu kogeb igaüks ka kliimakriisi isemoodi.

Seekordsel meeleavaldusel soovime esile tõsta just mitmesuguse taustaga inimeste lugusid seoses praeguste kliima- ja keskkonnakriisidega. Usume, et neid kriise saab lahendada vaid koos inimestega meie ümber ja solidaarsuses rahvastega meist kaugemal. Just sellele soovime streigiga avalikkuse ja poliitikute tähelepanu juhtida.

Kliimastreigid toimuvad 24. septembril algusega kell 12.00 Tallinnas, Tartus Raekoja platsil ja Narvas.

Üritus Tallinnas: www.facebook.com

Üritus Tartus: www.facebook.com