Alates tänasest, 9. märtsist on avatud KIKi ressursisäästu konkursi Negavatt rahvahääletus, mille tulemusena selguvad lisaks hindamiskomisjoni poolt väljavalitud 13 projektile kaks ideed, mis jätkavad võistlemist järgmises etapis. Oma lemmiku poolt saab hääletada Negavati kodulehel.
- Majandus
- 9. märts 2018
Rahvahääletuselt leiab viis Negavati konkursile saabunud ideed, mille valisid välja hindamiskomisjoni liikmed lähtudes sellest, et neil oleks potentsiaali konkursi käigus oma idee reaalselt ellu viia.
Kahele vakantsele kohale järgmises Negavati voorus kandideerivad:
Expurk - koguvad kokku erinevad alumiiniumpurgid, mida taara tagastuses vastu ei võta. Seejärel valmistavad purkide sulamassist jalgrattaid või nende osi.
Leafy - teevad kuivatatud ja purustatud puulehtedest biolagunevaid kotte, kuhu sisse saab omakorda puulehti koristuse käigus panna.
SunCharge - loovad tooteid, kuhu on integreeritud mobiilsed päikesepatareid.
Circup - arendavad tehnoloogia, mis muudab isikliku kuuma joogi topsi kasutamise tanklates ja kohvipoodides mugavaks.
Teko bioprügi - koguvad kokku ja kompostivad Tallinna Teeninduskooli biojäätmed kilekotte kasutamata. Lisaks viivad koka õpilaste seas läbi prügi sorteerimist populariseeriva kampaania.
Oma lemmiku poolt saab hääletada aadressil www.negavatt.ee/haaletus. Iga päev on võimalik ühe IP-aadressi alt valida üks lemmik. Hääletus lõpeb pühapäeval, 11. märtsil kell 22. Kõik 15 teise Negavati vooru pääsenud projektid avalikustame esmaspäeval, 12. märtsil Negavati kodulehel ja Facebooki lehel.
Edasipääsenuid ootab 17.-18. märtsil Paunküla Heaolukeskuses ees seminar, kus ideed koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all juba reaalsemaks vormitakse. Seitse nutikamat ja läbimõeldumat projekti pääsevad 31. mail Tallinnas toimuvale Negavati superfinaali. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.
Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta