Olukorras, kus majanduskriis paneb paljud iduettevõtted ja äpiarendajad tohutu surve alla, on ootamatult edukaks osutunud mindfulness ehk teadvelolekurakendused, mis on viimaste nädalatega kogunud miljoneid uusi kasutajaid. Valdkonna suurimatest edulugudest on Eestis arendatud Synctuition, mis vallutanud nii siinsed edetabelid, kuid tõusnud konkurentide ees kõrgele neljandale kohale ka USA-s. Nüüd soovivad Eesti tehnoloogiaiduga koostööd teha Hollywoodi gigandid, nagu Tinderi asutaja Sean Rad ning talendimänedžer Scooter Braun, kes muuhulgas esindab Justin Bieberit, Ariana Grandet, Kanye Westi ja Demi Lovatot.

 Viimase kuu jooksul on Eestis arendatud audiolõõgastusrakenduse kasutajate hulk kasvanud pea 20 protsenti ning tänaseks on rakenduse alla laadinud rohkem, kui kolm miljonit inimest. Synctuitioni kaasasutaja Allan Eesmaa hinnangul võib teadveloleku äppide populaarsuse kasv tuleneda sellest, et inimesed otsivad väljapääsu igapäevasest negatiivsest uudistevoost ja stressist, mida sotsiaalne distantseerumine ja majandussurutis tekitavad.

„Inimesed on mõnes mõttes lõksus oma kodudes, uppumas negatiivsesse infomürasse ning oma vaimse tasakaalu ja produktiivsuse säilitamiseks otsitaksegi abi tehnoloogiast,“ selgitas Eesmaa.

Alles 2019. jaanuaris käivitatud Synctuitioni kasutajate hulk on kasvanud pöörase kiirusega. Konkureerivate äppide seas ollakse USA-s allalaadimiste arvult juba neljandal kohal, eriti suur edu on Eesti audiolõõgastusrakendust saatnud Los Angeleses, kus mitmed kuulsused on võtnud ühendust sooviga koostööd teha.

"Üks esimestest, kes meiega kontakti otsis, oli tuntud kohtinguäpi Tinder asutaja, IT miljardär Sean Rad, kellele teadvelolek on lahutamatu osa igapäevarutiinist. Pärast kuuajalist Synctuitioni kasutamist võttiski ta meiega otse ühendust. Veel on meiega kontakteerunud Justin Bieberi, Ariana Grande, Kanye Westi, Demi Lovato ja paljude teiste tuntud staaride mänedžer Scooter Braun. Nüüd kaalume erinevaid koostöövõimalusi,“ lisas Eesmaa.

Synctuitionit hakati arendama üle kümne aasta tagasi salvestades kaunites maailma paikades audiotaustasid, mille eesmärgiks on aidata inimestel lõõgastuda. Eesmaa sõnul on kiire populaarsus Eestis ja välismaal arendajatele suureks tunnustuseks, kuid põhifookuses on siiski kasutajate vaimse tervise toetamine kõrgtehnoloogilise, kuid lihtsasti kasutatava rakendusega. „Lihtsalt öeldes julgustame inimesi eraldama 2 protsenti oma päevast, et hoolitseda oma vaimse tervise ja võimekuse eest. Synctuitioni teraapia on nagu SPA-puhkus mõistusele - tõstab töövõimet, aitab keskenduda ning maandab ärevust ja stressi parandades seeläbi ka unekvaliteeti. Selleks on tarvis kõigest nutitelefoni, kõrvaklappe ja 25-t minutit,“ selgitas Eesmaa.

Synctuitioni kasutajate arv kasvas Eestis eriti kiiresti viimastel nädalatel, kui arendajad otsustasid eriolukorra ajal oma rakendust Eesti IP-aadressidele tasuta pakkuda. Tänaseks on Synctuition Eestis allalaadimiste arvult üldarvestuses teisel kohal ning juhib kindlalt tervise- ja fitness-kategooriat. Kokku pakub rakendus üle 13 tuhande salvestuse tuhandetes eksootilises kohades üle maailma. Helisalvestustes on kaasa teinud ka mitmed tuntud Eesti muusikud nagu Uku Suviste, Helen Adamson, Sofia Rubina ja Elina Nechayeva. Kokku on rakendusel Euroopas, USA-s ja Aasias üle kolme miljoni kasutaja ning 2019. aastal tunnustas Google Synctuitionit ühe Euroopa TOP10 kiiremini kasvava iduettevõttena.