Kümme kuud avatud elektriturgu on näidanud, et elektripaketi vahetamine võib keskmisele majapidamisele tuua kuus 7-75 senti kokkuhoidu. Kui aga samas majapidamises kasutada elektrit senisest säästlikumalt, võib kokkuhoid olla kordades suurem – isegi ligi 3,5 eurot kuus ehk 42 eurot aastas. Just seetõttu kutsub Eesti Energia eestimaalasi täitma energiaprofiili, mis aitab igal inimesel selgitada välja kuhu ja kui palju tema kodus energiat kulub. Energiaprofiili leiab Eesti Energia e-teenindusest www.energia.ee/kokkuhoid

  • Tarbimine ja tervis
  • 7. november 2013
  • Foto: https://pixabay.com/photos/plug-power-outlet-power-strip-3285062/

Järgmisel nädalal, 11. – 17. novembril, peetakse Eestis energiasäästunädalat. „Lihtsaim viis energiasäästunädalal osalemiseks on täita oma kodu energiaprofiil. Profiil annab väärtuslikku infot iga majapidamise energiatarbimise ja kokkuhoiu võimaluste kohta. Kõik nõuanded kütte-, elektri- ja veekulude vähendamiseks on personaalsed ja sõltuvad vastaja sisestatud andmete täpsusest. Üks lisapõhjus profiili täitmiseks on ka LED-teler, mille loosime välja 18. novembrini täidetud profiilide vahel,“ sõnas Eesti Energia energiasäästu valdkonna tootejuht Teet Kerem.

Seni on Eesti Energia e-teeninduses energiaprofiili 24-le küsimusele vastanud üle 11 000 kliendi. Täidetud profiilid näitavad, et keskmiselt kulub Eesti majapidamise aastasest energiakulust 70% küttele, 20% elektrile ja 10% veele.

Suurim kokkuhoid peitub tavaliselt küttekuludes. Näiteks langetades toatemperatuuri 25 kraadilt 20 kraadile, alaneb profiilide andmetel aastane küttekulu keskmiselt 150 euro võrra.  Kui kasutada valgustamiseks vaid energiasäästlikke lambipirne ja vältida ooterežiimi, võib aastane elektri kokkuhoid sõltuvalt majapidamisest küündida 40 -70 euroni. Veesäästlikud segistid, madalam vee temperatuur ja paar minutit lühem dušš vähendavad aga vee soojendamise energiakulu kuni 50 eurot – nii selgub energiaprofiilidest.

Elektripaketi valiku mõju arvele on võrreldes energia säästliku kasutamisega kordi väiksem. Näiteks on 3000 kWh aastatarbimisega majapidamine saanud elektripaketi valikuga mõjutada sel aastal oma igakuist elektriarvet keskmiselt 7-75 sendi võrra. Suurema elektritarbimisega majapidamiste puhul (10 000 kWh aastas) jääb elektrienergia arve erinevus taas sõltuvalt paketist ja lepingu sõlmimise ajast keskmiselt 3 euro ringi.

Kõigil 4.-18. novembril Eesti Energia e-teeninduses energiaprofiili täitnutel on võimalik osaleda ülimalt energiasäästliku Philipsi LED teleri loosimises. Loosimises osalemiseks tuleb logida sisse Eesti Energia e-teenindusse, täita seal oma kodu energiaprofiil, jagada selle tulemusi oma Facebooki seinal ning hakata ka Eesti Energia Facebooki jälgijaks aadressil: https://www.facebook.com/EestiEnergia Kampaanias saavad osaleda ka need energiasäästu huvilised, kes ei ole Eesti Energia lepingulised kliendid.

11.-16. novembril on klientidel võimalik klienditeenindaja abiga täita oma kodu energiaprofiil ka Eesti Energia esindustes Jõhvis, Pärnus, Tartus Lõunakeskuses ning Tallinnas, Kadaka ja Tähesaju kontorites.