Tunnustatud geobioloog, refleksoloog ja joogaõpetaja Holger Oidjärv kirjutab Bioneerile iidse õpetuse Feng Shui ja refleksoloogia alustest lähtuvalt inimese geobioloogilisest tervisest.
- Arvamused
- Holger Oidjärv
- 26. mai 2008
Me elame planeedil Maa. Maa on elav ja tema eluks on looduse seadused. Need seadused kehtivad jätkuvalt ning nende äratundmine ja jälgimine on õnneliku elu alus. Teades, et me oleme osa loodusest, saame kõike kogeda oma olemusega. Tervist on võimalik samuti vaadelda looduse seaduste kaudu. Refleksoloogia lubab seda teha ilma ravimite ja skalpellita.
Sümptomitest
Teame, et kõige ebamugavamalt tunneme end tõmbetuules ja niiskuses või külmas vees. Võimsamalt tulevad ebamugavused esile suletud ruumis. Vana maja tekitab kõhedust – mis seal kõik on sündinud, on see hea või halva mõjuga. Tehnovõrgud ja nende väljad on järjest tihedamalt Maad haaranud oma võrku. Kuidas sellega toime tulla?
Allergiast on saanud meie elu igapäevane osa. Maakütte toide tuuakse Draakoni silmast majja ja siis imestame, kui lapsed ütlevad, et meie ei tule sellesse majja elama. Liialdatud põrandaküttega nõrgestame immuunsussüsteemi ja oleme väga tihti haiged. Oma kodus ei tunne ennast hästi ega puhka välja. Kuhu ja kuidas siis ehitada uus maja?
Põhjused
Nüüd on vist õige aeg hakata huvi tundma, mis või kes seda kõike mõjutab. Terve huvi viib alati tõele lähemale ja ma saaksin paljud olukorrad eos ennetada ning vältida vigu, mida hiljem parandada on tülikas ja kulukas. Kõiki neid põhjusi on inimkond uurinud kogu oma eksistentsi jooksul. Need on kandunud põlvest põlve suuliste õpetustega ja kirjakeele tulekuga ka talletatud.
Üks suurematest sellistest õpetustest on Hiinas praktiseeritav Feng Shui. Tema allikate iga ulatub 5000 aasta taha. Samas on igal suurrahval oma nägemus loodusest ja tema seaduspärasustest. Indias näiteks vasati ja ajurveda õpetus. Indiaanlastel oma šamanistlik lähenemine loodusele jne.
Üldisemalt öeldes – kuidas mina, inimene, mahuksin kõige mugavamalt elama maa ja taeva vahele. Hea on otsida põhjusi neist allikatest, mis on ajale vastu pidanud ja oma eluõigust seeläbi tõestanud. Aga aeg ei seisa paigal ja uued paradigmad pressivad aknast ja uksest sisse, kõik muutub ja ikkagi otsib inimene rahu ning õnne. Alati leidub inimesi, kes suudavad kiiremini lahendusi leida ja neid elluviimiseks soovitada. Kuidas meie ajaga kaasa läheme?
Eesmärgid
Mida me seame eesmärgiks? Läänemaailma ja idamaailma käsitlus maailmast erineb oluliselt. Lääne tsivilisatsiooni on kergem iseloomustada materiaalsest lähtekohast: muutes ümbritseva muutun ka mina. Ida tsivilisatsiooni iseloomustab karma ehk muuda esmalt ennast, siis muutub sinu ümbrus. Seega saatusel on roll, mis sõltub, millal inimene sündis, kuhu ta sündis ja mida ta loob. See on Tao. Täiest kohane vanasõnale – mida külvad, seda lõikad.
Sõltumata soost, rahvusest ja kultuuritaustast on meie kõigi soovid sarnased. Et meil oleks kodu, et meil oleks tervislik toit, et meil kasvaksid terved järglased ja et loodus säiliks. Hästi lihtne ja samas raske, et seda eesmärki saavutada.
Energiatest
Kõik on energia – ehk kõik on üks. Ja siit ta läheb lahti, kui tekib polaarsus: yang –tõusev energia, ja yin – rahunev energia. Tao sümbolis on energia –qi oma olemuselt tasakaalus, minnes sujuvalt üle ühest olekust teise. Nagu hommik muutub õhtuks, päev muutub ööks, suvi muutub talveks. Päike-Kuu, soe-külm, mehelik-naiselik jne.
Lihtsate algolemuste mõistmine on aluseks keeruliste seoste tõlgendamistel. Esmalt peaksime püüdma aru saada füüsilisest ehk materiaalsest tasandist, edasi püüme süüvida psüühilisse ehk meelelisse tasandisse ja lõpuks suudame hoomata spirituaalset ehk vaimset tasandit. Kõike seda mõistes võid öelda Paul-Erik Rummo sõnadega: „Siin oled kasvanud Tasasel maal/ Siit on su rahu ja tasakaal/…
Munamägi on pilvepiir/ Pilv on madal ja hall nagu hiir/…Maailmapilet su kätte anti/ Maailm on lahti mõndagi kanti/.“
Teekond
Milline on soovitus teekonnale minnes: õpi kõike segavat tundma, konsulteeri teadjamatega, loe kirjandust ja leia oma lahendus. Selliselt toimides mõistad energiatega ringi käia ja neid suunata kasulikult tööle enda ja teiste hüvanguks. Õpi looma head energiat, seda säilitama ja taas tootma. Muutu ajas ja ruumis, julge kõrvalt ja kaugemalt vaadelda, et veenduda – kas minu kodu on küll tilluke, kuid armas minule!
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta