Kui soovid eneses peituva geeniusega igapäevaselt kontaktis olla, suhtle inimestega. Kui sul on tarvis teisi veenda, unusta Powerpoint slaidid ja jutusta üks hea lugu!
Kui soovid eneses peituva geeniusega igapäevaselt kontaktis olla, suhtle inimestega. Kui sul on tarvis teisi veenda, unusta Powerpoint slaidid ja jutusta üks hea lugu!
- Arvamused
- Eva Ladva, Bioneer.ee vabatahtlik
- 3. veebruar 2012
Inimestele lähevad lood korda, sest need puudutavad emotsionaalselt. Mõtle näiteks heategevusüritusele, kus räägiti inimestest, kelle elu annetused reaalselt muutnud on, ja kuivõrd sütitav ning südantsoojendav see oli.
Seega, kui soovid fakte edastada ja kõnetada kuulajaskonda ratsionaalselt, vali slaidid. Kui soovid aga saalisistujatega inimlikku kontakti luua, jutusta haarav lugu.
Lugudes on peitud suur jõud - me võime jutustades teisi informeerida, harida ja lõbustada. Lugude jutustamine on üks võtmeid, mis võib kutsuda esile soovitud muutuse kuulajaskonna maailmavaates. Lood suudavad inimesi ühendada!
Kui jutustad lugu, püüa kõlada spontaanselt. Kedagi ei huvita jutt, mida oled justkui sada korda juba leierdanud. Sellepärast pole kasu lugude sõnasõnalt meeldejätmisest. Salvesta oma ajurakkudesse peamised märksõnad ja tähtsamad fraasid ning ülejäänu osas usalda hetkele.
Lugusid jutustades pea silmas järgmist:
tee oma lugu oluliseks just selle auditooriumi jaoks, kellele esined;
taustainfo tundmine ja värsked faktid nende inimeste elus toimunu kohta tulevad siinkohal abiks;
sea konkreetsed sihid;
palju lihtsam on mõelda välja loo struktuuri, kui tead täpselt, mida jutustamisega saavutada soovid;
luba kuulajail lüngad täita;
anna piisavalt infot, et inimeste kujutlusvõime tööle hakkaks, kuid jäta mõned lahtised otsad, mida inimesed oma elus toimuvaga seostada saavad;
see mõjub.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta