Loodusega seotud asutuste ja ühenduste kingina Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks tähistatakse juubeliaasta 18. augustil Eesti looduse päeva. Pooltsada Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat sündmust mahutav päev on osa EV100 suvisest peonädalast.

„Eesti loodus on meil sügaval südames ning juubeliaastal tõstame selle ilu- ja elurikkuse Eesti looduse päevaga fookusesse,“ ütles Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „EV100 suvisel peonädalal ootavad loodussõpru ligi poolsada sündmust. Alates nahkhiirte vaatlusretkedest ja loodusmatkadest ning lõpetades ekskursiooniga ilmajaama,“ lisas Soe.

„Meil on väga hea meel, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise raames pööratakse erilist tähelepanu ka looduse hoidmisele ning selle väärtustamisele. Eestimaa imeline looduskeskkond on meile kõigile juba ise kingituse eest, aga et meie looduse ilu eraldi päeva ja sündmustega tähistatakse, on tõeliselt kaunis kingitus meie vabariigi juubeliks,“ tunnustas Keskkonnaministeeriumi loodusvaldkonna nõunik Hanno Zingel kõiki loodusasutusi ja –organisatsioone, kes 18. augustil Eesti looduse päeva puhul toredaid sündmusi korraldavad.

Eesti looduse päeval kutsuvad looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused. Kavas on perehommikud Eesti Loodusmuuseumis, oma uksed avavad ka näiteks Tallinn-Harku aeroloogiajaam ning Tartu-Tõravere meteoroloogiajaam. Sündmuste loetelu täieneb jooksvalt. Vaata Eesti looduse päeva programmi lähemalt.

Eesti looduse päeva tähistamist koordineerib Riigikantselei EV100 korraldustoimkond koostöös Keskkonnaministeeriumiga. Looduse päeva sündmusi korraldavad Eesti Looduskaitse Selts, Keskkonnaamet, Eesti Loodusmuuseum, Riigimetsa Majandamise Keskus, Eestimaa Looduse Fond, Looduse Omnibuss ja paljud teised.

Eesti looduse päeva ürituste täpsema ajakava leiate sotsiaalmeediast Eesti looduse päeva ürituse lehelt ning EV100 veebilehelt.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suure suvise peonädala sündmused leiab www.ev100.ee.