Tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavatt üheteistkümnel finalistil on veel täpselt kaks nädalat aega oma ideed testida ja arendada. 24. mail selguvad Rakvere Targas Majas 10 000 eurose peaauhinna võitjad.
Tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavatt üheteistkümnel finalistil on veel täpselt kaks nädalat aega oma ideed testida ja arendada. 24. mail selguvad Rakvere Targas Majas 10 000 eurose peaauhinna võitjad.
- Bioneeri uudised
- 11. mai 2016
Kõik Negavati 11 finaalimeeskonda on viimase kahe kuu jooksul oma ideid testinud ja arendanud. Näiteks võib TLÜ-st leida innovaatilise terviseraja ja kohvikust korduvkasutatatvad kohvitopsid. TTÜ-s on valminud korstna sisse ehitatava tuulegeneraatori prototüüp.
TÜ-s on hulganisti kokku kogutud ja purustatud pipetiotsikuid, mida ootavad ees plastikniidiks töötlemine. Samuti on ülikooli ruumidesse testimiseks paigaldatud valgussensorid mõõtmaks lampide intensiivsust. TTÜ Tartu Kolledžis on luminofoortorud ja juhtseadmed asendatud testimiseks uute LED torudega, käidud on ka katusel drooniga otsimas kõige paremat ventilatsiooniaugu asukohta.
TTK-s on vee säästmiseks paigaldatud tualettruumidesse 60 uut segistiotsikut ja ühte klassiruumi üles seatud küttejuhtimise testsüsteem ja aknaandurid. Võistkondade tegemistest saab ülevaate konkursi Negavatt Facebooki lehelt.
Võitjad, kes saavad oma idee 10 000 euroga teoks teha, selguvad Negavati superfinaalis, mis toimub 24. mail kell 15 Rakvere Targas Majas. Kõik finalistid saavad võimaluse žürii ees oma ideed ja testimisfaasi tulemusi tutvustada. Päeva juhib ETV Maahommikust tuntud Rein Palosaar. Ürituse ametliku osa ja finalistide esitluste kõrval loob meeleolu I Wear* Experiment ja DJ Tom Lilienthal.
Negavati superfinaalile on oodatud kõik huvilised ja sissepääs on tasuta. Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavatile laekus sellel hooajal rekordiliselt 55 ideed erinevatest kõrgkoolidest üle Eesti. Finaali pääses neist edasi 11 meeskonda 5 haridusasutusest.
Konkurssi Negavatt toetavad Elering, Eesti Pandipakend, Skeleton Technologies, 4Energia ja Estonian Cell. Kaasa mõtlevad SA Tallinna Teaduspark Tehnopol, TÜ Ideelabor, Prototron, Eesti Arengufond, Startup Estonia (SUE), Hoiame Kokku Grupp, Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Mektory, ABB, Uber, La Muu, Best, Eesti Energia, Aqva Hotel & Spa ja TalveAkadeemia.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta