Kellele ei meeldiks endale aeg-ajalt midagi meeldivat osta. Kaupa on poodides rohkesti ja valik on mitmekülgne. Ostetakse, kasutatakse, tüdinetakse ära, visatakse minema ja ostetakse uus.  Säästva tarbimise mõtteviisi edastajad vibutavad näppu ja ütlevad, et osta vaid seda, mida sul on vaja. Kuid nad ütlevad ka, et osta teadlikult, mille üks tõlgendus on osta juba kasutatud asja. Ja miks mitte?

Mingi võlu peab selle second-hand ostlemise taga olema, et inimesed üle maailma seda harrastavad. Tihti levib arvamus, et kasutatud asjad on katkised, kulunud ja tolmulõhnalised. Teine mündi külg aga kinnitab, et on omapäraseid, hästi hoitud, stiilseid ning kvaliteetseid asju, mis ühes majapidamises omale lihtsalt enam kohta ei leia.

Vana asja ostes kaasneb sellega mingi omapärane lisaväärtus, sest nende asjade eluiga on pikem ning huvitavam. Olgu see siis raamat, mööblitükk, rõivas või ehe, annab iga kasutatud asi endaga kaasas mingit lugu, mille taga on inimesed, sündmused, reisid, unistused või mis iganes. Lisaks on second-hand poed nagu aarete saared, kust võib leida huvitavaid, ajaloolisi ning omanäolisi asju, mida tavakauplustest enamasti ei leia.

Kui sul on kasutuskõlblikke asju, mida sa enam ei vaja, anna need ringlusse ja samal ajal tunne rõõmu uute aarete leidmisest. Uuskasutuskeskuse (UK) kauplustest leiad Eesti kodudest ja riidekappidest pärit põnevaid leide ning samas saad ära anda ka enda jaoks mittevajalikke asju. Samuti pakuvad UK kirbuturud ideaalset võimalust oma vanade asjadega kauplemiseks, huvitavateks leidudeks, toredate inimestega kohtumiseks ning meeldivaks ajaveetmiseks. Las asjad olla ringluses, et nad ei satuks prügimäele, vaid pakuksid rõõmu nende uutele omanikele.

Headele asjadele uus elu!

www.uuskasutus.ee