Uus Nissani poolt katsetatud laadimissüsteem võimaldab hakkama saada alla 15-minutilise ajakuluga. Autotooja on teatanud, et koostöös ECOtality ja Arizona omavalitsusega on plaanis rajada avalik laadimispunktide infrastruktuur. Nissan on valmis aastal 2010 kasutusele võtma 0-protsendilise süsinikdioksiidi emissiooniga sõiduvahendi, milleks loodab valmis ehitada eelnimetatud infrastruktuuri.

ECOtality president ja juhataja Jonathan Readi ütluste kohaselt kulub kiirlaadimise peale 10 kuni 15 minutit, mis ei erine oluliselt akude väljavahetamiseks kulunud ajast, kuid märgatavalt vähem on tegemist liikuvate osadega ja seega ka võimalike äpardumistega. Akud muutuvad mahukamaks, valikuvõimalused täiustuvad oluliselt. Energia kogus, mis tuleb liiklusvahendisse ettenähtud ajavahemikul „valada“, kasvab peagi.

Akude laadimise tehnoloogia tormakas areng ei toeta taaslaadimist, mis baseerub otseselt akude vahetamisele uue aku vastu.

Suurbritannia valitsus on käivitanud skeemi, kus kohalike omavalitsuste ja riiklike organisatsioonide transpordivajadused kaetakse elektriautodega viimaste katsetamiseks ja edendamiseks.

Allikas: ECOtality