Sel kevadel korraldatud uuringust selgus, et Eesti inimesed ei pea kodu keskkonnasõbralikkust kuigi oluliseks. Enda elamises keskkonnasõbralike ehitusmaterjalide ja -tehnoloogiate ning energiaallikate kasutamist pidas oluliseks vähem kui kümnendik vastanutest.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 15. juuni 2024
- Foto: Pixabay
SEB eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang tõdes uuringu tulemustele toetudes, et Eesti inimesed mõtlevad oma kodu puhul pigem võimalusele elamisega seotud kuludelt kokku hoida kui keskkonnahoiule.
“Vaid vastavalt 8% ja 6% vastanutest tõid välja, et nende jaoks on oluline kasutada enda elamises keskkonnasõbralikke energiaallikaid, näiteks päikesepaneele, tuulegeneraatoreid või soojuspumpasid ning keskkonnasõbralikke ehitusmaterjale ja -tehnoloogiad,” märkis Hallang.
Kuigi keskkonnahoiust räägitakse ka elamispindade vaatest järjest rohkem ning turul on palju erinevaid keskkonnasõbralikke ehitustehnoloogiaid, on need enamasti kallimad kui tavalahendused ning inimestel ei ole võimalust või soovi nende eest rohkem raha välja käia.
“41% eestimaalastest ei ole valmis energiatõhusama kodu eest rohkem maksma, samas tõi 46% uuringus osalenutest välja, et kodu energiatõhusus ja väiksemad küttearved on nende jaoks kodu juures oluliseks aspektiks,” kommenteeris Hallang uuringu tulemusi.
Ta lisas, et pooled vastanutest ei ole valmis ka keskkonnasõbralike energiaallikate eelistamise eest rohkem maksma. “Vaid veerand ehk 26% inimestest on keskkonnahoiu nimel energiaallikate eest nõus maksma kuni 5% rohkem ja ligi viiendik ehk 19% kuni 10% rohkem,” ütles Hallang.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta