Nädala jooksul Facebookis ja Delfis toimunud rahvahääletuse tulemusena said konkursi Negavatt finaali ka TTÜ Tartu Kolledži tudengite kasvuhoone rajamise ja Tartu Ülikooli tudengite kraanivee propageerimise idee. Eelnevalt olid žürii häältega finaalikoha saanud 8 ideed. 

Kõigi finaali jõudnud projektidega saab tutvuda SIIN.

Kokku oli hääletusel 7 ideed, mille hulgast kaks enim hääli saanud jätkavad  koos žürii poolt välja valitud ideedega võistlemist konkursi Negavatt II voorus. Hääletusel osales 544 inimest ning ülekaalukalt võitis TTÜ Tartu Kolledži projekt „Jäätmed sisse, toit välja“, mis kogus 262 häält. Teise koha sai 106 häälega Tartu Ülikooli tudengite idee „Võta kraanist!“.

Konkursi finaalis on esindatud 5 kõrgkooli: TTÜ Virumaa Kolledž, TTÜ Tartu Kolledž, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Enamus ideid on seotud soojus- ja elektrienergia säästuga, kuid on ka vee ja jäätmetega seotud projekte.

Finaalis ootab tudengeid ees koostöös mentorite ja partneritega ideede edasiarendamine ning vajadusel täiendavate partnerite leidmine. Maikuuks arendatakse parimatest ideealgatustest välja korralikud elluviidavad projektid ning selguvad võitjad, kes saavad need oma koolis 10 000 euroga teoks teha.

Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi viib läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).