Kaubanduslik siid tapab siidiusse. Ometigi saaks kookonikiud siidiussidelt ühtlaselt maha kerida ka ilma, et kookonikodanikud hukkuksid. Sellisel kujul saadud siidi nimetaksegi rahu-siidiks.

Enamasti valmistatakse siidi nii, et siidiussi kookoneid keedetakse ja keritakse siidikiud seejärel kookonitest värtnale. Ellu jäetakse vaid üksikud siidussid, kelle ülesandeks jääb populatsiooni jätkamine. Ülejäänud hukuvad keetmise käigus. Nii loodetakse saavutada katkematu siidikiud.

Rahu-siid, mida tuntakse ka „taimetoitlase siidi“ nime all, laseb siidiussidel nautida tervet neile looduse poolt määratud elutsüklit.  Kerimise asemel siidi keedetakse ja kedratakse nagu muud kiud. Sellisel kujul saadud siidiniit on pehme, kohev ja kerge kui pilv. See on parim siid, mida terapeutilistel eesmärkidel kasutada. Kaubandusest seda siidi hetkel veel kahjuks ei leia, kuid selle tootmist on juba vähesel määral alustatud ning loodetavasti on siidiussisõpradel seda võimalik peagi ka poelettidelt hankida. 
 
Siid on suurepäraselt sooja hoidev materjal. Kaameli- ja alpakavillast ning siidist valmistatud kehasoojendajaid leiab näiteks Põhja-Euroopast. Kui siidist kehasoojendajad oleksid valmistatud orgaanilisest rahu-siidist, oleks nende terapeutiline mõju veelgi tugevam. Rahu-siidist kootud paksud kindad pakuvad kergendust näiteks artriidihaigetele, et leevendada käe valusid. Niisamuti võiks rahu-siidist valmistada terapeutilise toimega öömütse, kaelarätte, kapuutse ning põlve, küünarnuki ja randme soojendajaid.

Häid rahu-siidi otsinguid!
 
Toimetanud:
Allikas: www.aurorasilk.com/info/peacesilk.shtml