29. aprillil algusega kell 13 toimub Tallinna Ülikooli Astra hoones SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldatava ressursi- ja energiasäästukonkursi Negavatt finaal. Rahvahääletus 9 finalisti hulgast publiku lemmiku väljaselgitamiseks kestab kuni 28. aprillini KIKi Facebooki lehel ning Delfis.

KIKi Facebooki lehel ja Delfis antud hääled summeeritakse Negavati finaalüritusel publiku poolt antud häältega. Rahva lemmik saab konkursi toetajalt Veematkad parvematka koos kõige sinna juurde kuuluvaga.

Tallinna Ülikoolis toimuvasse finaali on jõudnud 9 võistkonda 5 Eesti kõrgkoolist, kelle seast valitakse välja kuni neli parimat. Võitjad saavad 10 000 eurot oma keskkonnasõbraliku idee teostamiseks ülikoolis. Finaalis võistlevad ideed Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tartu Ülikoolist ja TTÜ Virumaa Kolledžist.

Üritust juhib Priit Pius ning muusikat teeb Iiris Vesik.

Konkursi finaalis võistleva 9 projektiga saab tutvuda www.negavatt.ee/osalejad.

Taustainfo:

Energia ja ressursisäästukonkursile Negavatt laekus 12. jaanuariks kümnest ülikoolist kokku 40 ideed. Nelja kuu jooksul arendati ideedest mentorite toel välja korralikud elluviidavad projektid.

Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Konkursi Negavatt eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Konkursi Negavatt ellukutsujad on KIK ja Keskkonnaministeerium.