Saksamaal Freiburgis asub päikeseküla, kus kohalikud elavad värviküllastes majades, mis toodavad energiat keskmiselt kolm korda rohkem, kui nende elanikud vajavad. Tänu sellele on majaomanikest saanud “öko-ettevõtjad”, kes müüvad enda kodude toodetud elektrit tagasi rahvuslikule elektrivõrgule. Tulu elektrimüügist ulatub tuhandete eurode eest aastas.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- Liisi Volt, Bioneeri vabatahtlik
- 1. juuli 2009
Freiburg on teadlikult ehitanud üles oma majandust ja mainet, olles üks Saksamaa rohelisemaid linnu. 900-aastane linn otsustas 1970-ndatel keelduda tuumaenergiast ning selle asemel arendas päikeseenergial põhineva tööstuse.
1996. aastal kiitis linn heaks resolutsiooni, millega lubati 2010. aastaks vähendada CO2 emissiooni 25% allapoole 1992. aasta taseme.
Aastal 1997 otsustas Solar-Fabrik linna ehitada mittereostava päikeseenergia tootmise tehase. Turistid üle kogu maailma külastavad linna, et tutuvuda selle üliprogressiivse arhitektuuri, linnaplaneeringu, hariduslike institutsioonide/organisatsioonide ja tööstuse ning teadus- ja arendustegevusega.
Allikas: treehugger.com
Vaadake ka, kuidas Saksamaa DW-TV külastas Freiburgi päikeseküla.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta