Uuest aastast alustab Tallinna ühistranspordiliinidel opereeriv Tallinna Linnatranspordi AS pilootprojekti, mille käigus katsetatakse peatumist ainult stop-nupu kasutamise korral.

Kõiki sõitjaid bussides ja trollibussides teavitatakse muudatusest häälteavitusega "Tähelepanu! Väljumiseks vajuta stoppnuppu!".

"Oleme uurinud teiste linnade ja lähiriikide kogemusi, kus stoppnuppu kasutatakse aktiivselt ja selline lahendus töötab hästi ning aitab muuta ühistransporti sujuvamaks ja säästlikumaks," selgitas Tallinna Linnatranspordi bussiteenistuse juht Meelis Tartu, miks muudatust katsetatakse. "Teiste kogemustest teame ka, et sellise muudatusega harjumine nõuab aega, mistõttu oleme pannud juhtidele südamele, et kui näiteks häälteavitussüsteem ja elektroonilised tablood mingil põhjusel ei tööta või  juht ei ole täielikult veendunud, kas bussis on väljumissooviga sõitjaid või peatuses pealetulijaid, tuleb ikkagi peatuda."

Muudatuse eesmärk on, et hetkedel kui sõitjaid on vähem, võib juht jätta peatumata neis peatustes, kus pole ei väljujaid ega pealetulijaid, mis muudab ühistranspordi sujuvamaks ja kiiremaks ning talvisel ajal ka ühissõiduki soojemaks.

Tallinna Linnatranspordi sõidukipargis on kokku 529 bussi, 70 trammi ja 50 trollibussi, millega teenindatakse pealinnas kokku 83 ühistranspordiliini ja aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat.