Tartu tantsuklubis on teemaõhtul "Keelpillid" musitseerimas mitmed eriilmelised ansamblid ja palju noori muusikuid, kes tantsitavad tantsuklubilisi erinevatel keelpillidel. Seekord tantsitavad kohalolijaid duo  Kadri Lepasson ja Tom Martens, ansambel LÕIM ja MandoTrio. Lisaks on tantsuklubisse lubanud tulla järgmised keelpillide mängijad: Andres Sapar (mandoliin), Artur Aunap (kontrabass), Helena Kisand (viiul), Karl Kobin (viiul), Karl Laanekask (bandžo), Marta-Helene Hansing (viiul), Regina Mänd (viiul), Romet Allingu (kitarr, kontrabass) ja Stina Heinola (ukulele).

Õhtu jooksul saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga ja nautida koosmusitseerimist. Tartu tantsuklubis tantsitakse rahvatantse, mida tavatseti tantsida külapidudel 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Paljud tantsud on tuttavad ja tantsijate poolt armastatud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud. Kel on huvi ja soovi, saab kohapeal tantse õppida tähelepanelikult tantsuõpetajaid kuulates ja teisi tantsijaid jäljendades.

Duo Kadri Lepasson ja Tom Martens (Eesti/Belgia) toob endaga kaasa Kesk-Euroopa populaarseid bal folk tantse ning sekka kõlavad mõned flaami tantsulood. Seekord saavad paljud tantsuklubilised juba tantsuklubi alguses teada, milliste tantsude tantsimisega tegeletakse sageli Tartu tantsuklubis alles koosolemise 5. ja 6. tunnis.
Musitseerivad ja tantse õpetavad:
Kadri Lepasson – väikekannel, 2-realine lõõtspill;
Tom Martens – kitarr.
 
Ansambli LÕIM moodustavad mitmesuguse tausta ja erinevate kogemustega õhinapõhised hobimuusikud, kes said mõne aasta eest kokku Mooste rahvamuusikakooli pilliklubis. 2016. aastal otsustati moodustada muusikaline kollektiiv nimega LÕIM, kuna head muusikat pole kunagi liiga palju ning sujuvaks musitseerimiseks on lisaks pillimänguoskusele vaja parajalt pöörast meelepärast seltskonda. Ansambli repertuaar kulgeb läbi pooleteise sajandi vanadest seltskonnatantsudest ja romantilistest sõdurilauludest nõukaaegsete lorilaulude ning kaasajas karastunud rahvalike viisideni.

Ansamblis LÕIM musitseerivad:
Hillar Surva – kontrabass, mandoliin, vokaal;
Kadi Koosapoeg – karmoška, parmupill;
Raivo Ristimäe – kitarr, vokaal;
Reet Plaan – mandoliin.


MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis, mis sai alguse 2016. aasta oktoobris selleks, et mängida tudengitriona Viljandi tantsumajas. Pärast meeleolukat õhtut Viljandis otsustasid agarad mandoliiniõppurid jätkata koos mängimist ja kõigile huvilistele topeltkeelte tärina jagamist. MandoTrio missiooniks on saanud nakatada inimesi mandoliinihullusesse. Hans on pärit Tallinnast, Kristjan Liimalast ning Tanel Jõgevalt, kuid neid on üle Eesti kokku toonud Viljandi, TÜVKA ja kestlik armastus mandoliinimängu vastu. MandoTrioga tutvumiseks kõlab lugu "Lõikuspidu" ja noormehed räägivad pisut mandoliinimängu juurde jõudmisest ja trio tekkimisest.

MandoTrios musitseerivad:
Hans Mihkel Vares – mandoliin, vokaal;
Kristjan Kuusmik – oktavmandoliin, vokaal;
Tanel Sakrits – mandoliin, vokaal.


Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumisajad hooajal 2017/2018 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
29. novembril Tartu tantsuklubi: Keelpillid;
27. detsembril Tartu tantsuklubi: Sõpradega aastavahetuse ootuses;
31. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
28. veebruaril Tartu tantsuklubi: Viiulid;
28. märtsil Tartu tantsuklubi: Tulused tantsitavad;
25. aprillil Tartu tantsuklubi: Akordionid;
30. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.