Seekordses Tartu tantsuklubis on pärast pikemat pausi lava taas viiuldajate päralt. Tantsuklubilisi tantsitavad: Aksel Mängli, An Priks, Enrik Visla, Hans Mihkel Vares, Helena Kisand, Karoliine-Lisette Kõiv, Liisa Koemets, Mirabell Veli, Savannah Powell ja Sille Ilves. Kohapeal saavad huvilised teada, kui palju erineb viiuldajate repertuaar teiste rahvamuusikute omast ja millised rahvatantsud on just viiuldajatele meeltmööda. Valdavalt kõlab 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse külapidude tantsumuusika Eestist ja võõrsilt.

  • Bioneeri uudised
  • 21. veebruar 2018
  • Foto: Merje Malkki juhendab tantsijaid Tartu tantsuklubis. Ruti Kirikmäe

Tartu tantsuklubi: Viiulid 28. veebruaril 2018 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu)

Tartu tantsuklubi on seekord eriti paeluv selliste tantsuklubiliste jaoks, kes armastavad piiramatult õppida nii erinevate rahvaste tantse kui ka tantsulugusid. Viiuldaja Sille Ilves on lubanud tantsuklubiliste õpetada ja meelde tuletada tantse, mida seniajani tavatsetakse tantsida mitmesugustel pidudel Lääne-Euroopas. Ave Mets tutvustab pärast paariaastast pausi Tartu tantsuklubis mõnda Rootsist pärit valssi ja polskat. Folklooriansambli Röntyskä kaasabil ja Merje Malkki juhendamisel saavad tantsuklubilised õppida paar tantsu Soomest ja ingerisoomlaste seas armastatud röntyskät. Soome tantsulugusid saadavad Alar Sünter karmoškal ja Ave Mets nuppviiulil.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele. 

Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru. Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima kui ka tantsuks mängima! 

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2017/2018 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
28. veebruaril Tartu tantsuklubi: Viiulid;
28. märtsil Tartu tantsuklubi: Tulused tantsitavad;
25. aprillil Tartu tantsuklubi: Akordionid;
30. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.