Tartu tantsuklubis on heaks tavaks saanud koosmusitseerimine. Seekord saab olema taas paras sega-summa tantsuklubi, millega kaasneb palju lustlikku tralli. Õhtu jooksul kõlavad tantsuklubilistele armsaks saanud tantsud Eestist ja võõrsilt, mida tavatseti tantsida 20. sajandi alguses nii külapidudel kui ka linnavurlede mitmesugustel kokkusaamistel. Õhtu läbiv teema on "Nupud ja klahvid", mis tähendab seda, et Tartu tantsuklubisse on kokku kutsutud hulk muusikuid, kelle pillidel on nupud ja klahvid või erinevad klahvid või pelgalt nupud.

  • Bioneeri uudised
  • 25. oktoober 2018
  • Foto: Tartu Tantsuklubi 26. septembril Tiigi seltsimajas. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Teiste hulgas musitseerivad ja tantsitavad tantsuklubilisi järgmised muusikud: Ado Kirsi (bariton, kontrabass), Kaisa Kuslapuu (klaver), Kert Krüsban (klaver, eesti lõõtspill), Piret Aus (akordion, karmoška), Raido Koppel (nuppakordion), Rauno Koorts (akordion, eesti lõõtspill), Sille Ilves (rataslüüra), ja Urve Voitk (akordion).

Vahepeal õpetavad rataslüüramängija Sille Ilves  ja tema Walesist leitud abikaasa Martin Leamon neile omasel muhedal moel Briti saarestiku rahvaste seas levinud tantse, mis nõuavad Eestis levinud populaarsete paaristantsudega võrreldes suuremat sotsiaalsust, kuid samas need tantsud on oma olemuselt lihtsad ja ei sisalda ülikeerulisi samme. Huvilised saavad õppida mõned tantsud, mida tantsisid inglased, kõmrid, šotlased ja iirlased oma külapidudel 19. sajandil ja 20. sajandi alguses.
 
Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima kui ka tantsuks mängima! Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
31. oktoobril Tartu tantsuklubi: Nupud ja klahvid;
28. novembril Tartu tantsuklubi: Seto tantsud;
26. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
30. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
27. veebruaril Tartu tantsuklubi: Duode õhtu;
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102, triinu.nutt@gmail.com