Alljärgneva loo autor Ylle Pehk on sündinud, kasvanud ja omandanud kõrghariduse Eestimaal, Tallinnas. Pikemat aega on ta elanud ja õppinud ka Saksamaal. Kölnis Saksa Spordiülikoolis omandas Ylle magistrikraadi rahvusvahelises spordijuhtimises. Saksamaal kohtas Ylle oma õpetajat Alba Mariat kellega rändas maailma erinevais paikades Brasiilias, Peruus, Indias, Nepaalis ja Sahaaras. Ylle elab Terra Mirimi kogukonnas Brasiilias alates 2006 aastast.

Terra Mirim (TM) sündis ühest unistusest, mis kasvas  šamaani Alba Maria südames umbes 16 aastat tagasi.  "See koht, see paik, kus sa elad, ei kuulu sulle, vaid ta on loodud inimestele, kes oma tõelist eluülesannet, missiooni otsivad   ta kuulub inimkonnale,"   nii avaldas ennast see unistus. Unistusest on tänaseks saanud ökokogukond ja MTÜ Terra Mirim, mis asub Itamboatá jõe orus Simões Filhos, Bahia liidumaal Brasiilias. 
TM meditatsioonitmpel

Terra Mirim (tõlk. Väike Maa) sündis valguse keskusena sinna, kuhu teda vast kõige rohkem oodati - poole tunni autosõidu kaugusel Salvadorist, mitte kaugel suurest tööstuspiirkonnast ning ümbritsetud väikeste küladega. Nendes külades valitseb vaesus, sotsiaalne ebavõrdsus ja vähene keskkonnateadlikkus – tegemist on n.ö. „haavatava” piirkonnaga.

Palju aastaid tagasi oli see endine Tupinamá indiaanlaste maa täielikult kaetud Atlandi ranniku vihmametsadega, ühe maailma liigirikkama metsakooslusega, millest nüüdseks on järele jäänud vaid väikesed osad, mida TM suure innuga kaitsta püüab.

TM puude istutamine

Siin kokkutulnud inimesi ühendab kogukondliku elu kogemise soov ning armastus, austus ja hoolivus Emakese Looduse ja tema kõikide olendite vastu. TM lähtub oma olemises ja tegemistes tervikliku ökoloogia printsiibist, st. inimese sisemist maailma ja välist, meid ümbritsevat maailma, nähakse kui üksteisest sõltuvat ja omavahel kõikidel tasanditel seotut. Ollakse veendumusel, et kõige meid ümbritseva tervenemine algab eelkõige meie endi tervenemisest. Kõikide TM tegevuste eesmärgiks on keskkonnateadlikkuse ja inimeseks olemise teadlikkuse tõstmine ning jätkusuutlikkuse arendamine.

Järgides šamaanlikku maailmakäsitlust, on TM-i suurimaks inspiratsiooni ja õpetuse allikaks Emake Loodus ise, väljendades ennast 4 elemendi Maa, Vee, Tule ja Õhu kaudu. Viiendaks oluliseks elemendiks on avatud süda.


Lugege lisaks Ylle blogi: http://brasiiliasse.blogspot.com/.