Rahvatervise kampaania Taimne Teisipäev kutsub üles haridusasutusi liituma kooliprogrammiga, mille raames pakutakse igal teisipäeval õpilastele taimset lõunasööki. Tänaseks on programmiga liitunud üle 180 kooli-lasteaia üle Eesti, mõjutades positiivselt 39 187 lapse toitumisharjumusi. 

Taimne Teisipäev kutsub kõiki Eesti koole ja lasteaedu liituma programmiga, et panustada enam laste tasakaalustatud toidulauda.

“Eestlaste toidulaud on rahvatervise uuringute põhjal paraku tasakaalust väljas, sööme liiga palju liha ja snäkke, aga mitte piisavalt puu-, juur- ja köögivilju, pähkleid-seemneid, marju, täisteratooteid. Keskmine eestlane sööb ca 80 kg liha aastas, mis on 3-4 korda rohkem kui riiklikes toitumissoovitustes välja toodud. Meie ülesanne on  lastele juba varases eas juurutada tervislikke harjumusi, et nende tervis püsiks hea ka hilisemas elus,” kommenteeris Taimse Teisipäeva kooliprogrammi juht Madli Murumaa.

Koolid ja lasteaiad üle Eesti on jaganud positiivseid kogemusi Taimse Teisipäeva programmist, rõhutades taimse toidu kasulikkust ning selle mitmekesistamise olulisust laste toidulaual. Konguta kooli sõnul on taimne toit organismile kasulik ning on põnev erinevate toitudega eksperimenteerida. Martna Põhikooli hinnangul on laste tervise nimel oluline toidulaua mitmekesistamine, ning nad on  jõudnud selleni, et liha ja lihavabade valikute vahel ei tehta enam vahet. Kõpu Põhikool tõstab esile taimse toidu soodsust ning võimalust pakkuda rohkem puu- ja köögivilju. Harku lasteaed soovib laste toidulauda rikastada puu- ja köögivilja rikaste toitudega ning rõõmustab uute retseptide üle. Elva Gümnaasium märgib, et Taimne Teisipäev sobib suurepäraselt tervise edendamise programmi raames koolidesse ning lapsed söövad taimset toitu hea meelega. Saarepeedi kool toob esile programmi tugeva toetuse ning võimaluse saada retsepte ja koolitusi taimsete toitude valmistamiseks.

Lisaks kord nädalas taimse koolilõuna pakkumisele on programmi eesmärk tõsta õpilaste teadlikkust tasakaalustatud toitumisest. Selleks viiakse läbi koolides õpilastele suunatud ettekandeid, milles arutatakse näiteks terviseriske, mis on seotud ebatervisliku toitumisega ning antakse häid ja praktilisi nippe, kuidas suurendada tervislike toitude osakaalu menüüs ja vähendada liigset lihatarbimist.

Loe lähemalt Taimse Teisipäeva kooliprogrammist.