Mai lõpus Tallinnas Tornide väljakul avatud Tallinna Lillefestivali aiad on suve keskpaigaks saavutanud oma täieliku ilu ja lopsakuse. 27 aeda, mis järgivad teemasid Suhtlusaed ja Võluaed ootavad külalisi suvehooaja lõpuni. Lisaks hoolikalt kujundatud ja eksootilistele aialahendustele paistab silma ka üks üsna traditsiooniline Eesti aasalapike koos puukoortest teeraja ja oranži tooliga.

„Nagu varemgi, nii ka sel aastal püüab Fiskars pakkuda läbi õieilu midagi enamat ja sügavamat. Sel aastal on teemaks Suhtlusaed. Eelmisel aastal rajasime kauni aia, kuhu pääsesid hõlpsasti ligi ka erivajadusega inimesed. Sel aastal pakume inimestele võimalust üksteisega suhelda kaunites Eesti aasa- ja niidulilledes ning selleks ei ole vaja isegi linnast välja sõita,“ ütles Fiskarsi esindaja Virge Teets.

Fiskarsi suhtlusaias näeb meie aasadelt ja niitudelt tuttavaid taimi: kõrkjad, magun, kurgirohi, teekummel, raudrohi, naistenõges, mesiohakas, ööfloks, pääsusilmad, karukellad, lina ja paljud teised. Aia keskel loob kontrasti Fiskarsile omane oranži värvi disaintool, kus on võimalik jalga puhata, rohelust ja lillelõhna nautida ning oma lähedasega juttu puhuda.

Tallinna lillefestivali ideeks on täisväärtuslik ja omapärane kultuurielamus, mis on ellu kutsutud aiakujunduskunsti propageerimiseks ja heade aiakujundustraditsioonide taasloomiseks. Festivalist on kujunenud iga‑aastane traditsiooniline suurüritus, mis toob Tallinna aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Järjekorras kuues rahvusvaheline Tallinna lillefestival kestab Tornide väljaku pargis 29. augustini.