Balti-Ameerika Vabaduse Fondi Dialoogiprogramm on loodud selleks, et Baltikumi organisatsioonid saaksid neile olulistel teemadel esinema kutsuda eksperte Ameerikast siin korraldatavatele üritustele. Samuti pakub fond rahastusvõimalust siinsetele ekspertidele, kes on kutsutud Ameerikasse esinema ja aitab katta reisiga seonduvaid logistikakulusid Baltikumi eksperdi programmi näol.

Aastate jooksul on programmi abil toetust saanud väga erineva fookusega organisatsioonid nagu Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Politsei- ja Piirivalveamet, Noored Kooli, Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskus, PÖFF ja paljud teised Eesti, Läti, Leedu organisatsioonid. Alates 2013. aastast on fond toetanud üle saja organisatsiooni üle Baltikumi!
 
Ameerika ekspert Baltikumi esinema Organisatsioonidele suunatud dialoogiprogrammist saab taotleda kuni 10 000 dollarit. Toetus on mõeldud Ameerikast kutsutud esineja logistiliste kulude katmiseks  (lennupiletid, majutus ja toitlustus, transport jmt), kuid esineja võimalikku töötasu selle summa eest tasuda ei saa.  
Baltikumi ekspert Ameerikasse esinema  Sama programmi raames on võimalik Baltikumi ekspertidel, keda on USA-sse esinema kutsutud, taotleda toetust samuti logistiliste kulude katteks (lennupilet, majutus, transport Ameerikas jmt). Taotleda saab kuni 5000 dollarit.
 
Kandideerimistähtajad: 1.02. ja 1.09.  Kandieerimiseks vajalikud dokumendid ja lisainfo on leitavad BAFF-i veebilehel.