Ohtlike jäätmete käitlemiseks (kogumiseks, veoks, taaskasutamiseks ja kõrvaldamiseks) peab ettevõtjal olema vastav litsents, mis tõendab isiku pädevust, tehnoloogia sobivust ning annab õiguse taotleda jäätmeluba või kompleksluba.
- Mida teha jäätmetega
- Materjalide põhjal koostas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
- 10. juuli 2018
- Foto: Pixabay
Alles jäätme- või kompleksluba annab isikule õiguse teiste isikute poolt tekitatud ja üleantud ohtlike jäätmete käitlemiseks majandus- ja kutsetegevuses.
Teavet litsentseeritud jäätmekäitlejate kohta, kellele ohtlikke jäätmeid anda saab, leiab Keskkonnaameti keskkonnalubade infosüsteemist (KLIS), valides loatüübiks „Ohtlike jäätmete käitluslitsents“. Keskkonnaameti klienditugi tel: 662 5999, e-post: klienditugi@keskkonnaamet.ee.
Ohtlike jäätmete käitluslitsents antakse kuni viieks aastaks. Ohtlike jäätmete käitluslitsentsi saamiseks tuleb Keskkonnaametile esitada Vabariigi Valitsuse 26. aprilli 2004 määruse nr 121 "Ohtlike jäätmete käitluslitsentsi andmise, muutmise ja kehtetuks tunnistamise menetluse käigus läbiviidavate menetlustoimingute tähtajad, litsentsi taotlemiseks vajalike andmete loetelu ja litsentsi vorm” § 10 lõike 1 kohane taotlus.
Keskkonnaministeeriumi soovitatud abimaterjalid
- Ohtlike jäätmete käitluslitsentsi taotluse koostamise juhend
- Jäätmete liigitamise kord ja jäätmenimistu
- Jäätmete taaskasutamis- ja kõrvaldamistoimingute nimistud
- Jäätmeseadus
- Ohtlike jäätmete käitluslitsentsi andmise, muutmise ja kehtetuks tunnistamise kord ja menetluse käigus läbiviidavate menetlustoimingute tähtajad, litsentsi taotlemiseks vajalike andmete loetelu ja litsentsi vorm
- Jäätmete, sealhulgas ohtlike jäätmete nimistu
- Polüklooritud bifenüüle ja polüklooritud terfenüüle sisaldavate jäätmete käitlusnõuded
- Asbesti sisaldavate jäätmete käitlusnõuded
- Elektri- ja eletroonikaseadmete romude käitlusnõuded
- Romusõidukite käitlusnõuded
- Kasutatud patareide ja akude käitlusnõuded
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta