Suuremale osale meist ei meeldi ju makse maksta. Eks? Ma olen siinkohal erand, sest lisaks lugupeetud Eesti Vabariigile läheb osa mu tulumaksust ka Hiiumaale Emmaste vallale.

Iga päev pole ju põhjust selle peale mõelda, kuid kord aastas tunnen sellest teadmisest siirast rõõmu. See on siis, kui minu vallas toimuval Sõru Jazzu festivalil esineb Emmaste Põhikooli Swing Big Band.

Noorukesed muusikud on oma esinemises vahetud ja publiku lemmikud. Ilma valla ehk maksumaksja toetuseta seda bändi poleks. Aga nende noorte tuleviku asjus on kõik selge. Kui selles vanuses sellisest muusikast rõõmu tuntakse, võib olla muretu. Neil läheb tulevikus hästi ja kui neist ka pillimehi ei kasva, siis mingil teisel alal läheb nende elu korda kindlasti. Ja ma tunnen, et mu maksud on läinud just sinna, kuhu vaja.


See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest?

Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid!

See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb.

Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik.

Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.