Katerina Danilova kirjutab, kuidas tema hea kodanikuna oma panuse annab ehk millise ühiskonnna poole me koos peaksime liikuma.

Neljandat aastat järjest, kohe algusest peale, panustan vabatahtlikuna Arvamusfestivali õnnestumisse. Esimestel aastatel olin sisutiimi liige, ehk ise korraldasin arutelusid, mõtlesin koos teiste tiimi liikmetega festivali hea tava ja hea arutelu korraldamise peale. Kuna usun, et enamik ühiskondlikest liikumistest võiksid olla avatud ka neile inimestele, kes peamiselt suhtlevad vene ja inglise keeles, tõlkisin tekste vene keelde ja tutvustasin tasapisi festivali ka venekeelsele meediale. Sellel aastal aga võtsin endale peale suurema rolli ja vastutan festivali kommunikatsiooni eest.

Miks just see festival? Sest minu jaoks on argumenteeritud suhtlemine väärtus, mille poole me ühiskonnana peaksime liikuma ning festival on minu jaoks Eesti Väitlusseltsi ja SpeakSmarti järel loogiline jätk selle kujundamiseks. Väitlus õpetas mind hindama tasakaalukat diskussiooni, kus oponendi seisukohad on sama olulised kui Sinu omad; kus tulemuseks ei ole tõe otsimine, vaid üksteise arvamusest arusaamine; kus oma seisukohti peab põhjendama; kus fookuses on teema, mitte inimene. Antud väärtus on üle kantud ka meie sotsiaalse ettevõtte SpeakSmart igapäevaste tegevustesse, mis oluliselt lihtsustab koosolekute pidamist ja ühiste arvamuste leidmist ning tagab rahulikku ja motiveeriva töökeskkonda, kus igaühe arvamust arvestatakse. Seega ükskõik mis algatus, mis aitab meil ühiskonnana argumenteerivamaks muutuda, on mu tähelepanu väärt.


See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest?

Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid!

See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb.

Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik.

Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.