Leena Kivisild: Kui saan midagi muuta, siis muudan!

Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni liige Leena Kivisild tõdeb, et heaks kodanikuks olemiseks ei tee ta midagi erilist: kui saab midagi muuta, siis tuleb seda teha ja kõik.

Mõned teemad lihtsalt käivitavad mind ja loomulik reaktsioon on midagi ette võtta, et saavutada muutus. Just, mind paneb tegutsema soov olukorda mõjutada ja saavutada mingi muutus. Vahet pole, kas riigi kodanikuna või inimesena oma igapäevast elu elades.

Nii olen ette võtnud naiste võimestamise teemalisi koolitusi Ettevõtlike Naiste Assitsiatsioonis lootuses, et rohkem naisi saab olema juhtide, ettevõtjate ning muidu õnnelike ja ennast teostavate inimeste hulgas. Nii initsieerisin 2015. aasta Arvamusfestivalil paneeli teemal “Eestile naispresident?” lootuses, et tekib tugevaid naiskandidaate Eesti presidendi ametipostile, naispresidendi kuvand võetakse omaks ning Eesti ka saab esimese naispresidendi. Milline rollimudel kõikidele tüdrukutele ja naistele!


See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest? Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid! See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb. Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik. Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.

Leena Kivisild: Kui saan midagi muuta, siis muudan!