Möödunud aasta lõpus, vahetult enne jõule leidsin postkastist kirja enda nimele. Pisut teistsuguse kirja, kui olin harjunud nägema arveid saades. Nimelt saatis mulle tänusõnadega postkaardi kodutute loomadega tegelev Varjupaikade MTÜ.

Nunnu loomapildiga kaardi teenisin välja tegelikult juba mitmendat aastat, kui olen neil vabatahtlikuna aidanud küljendada ebaregulaarselt ilmuvat kvartalikirja. 

Ma aitan neid, sest ma usun, et minust sõltub midagi. Igal aastal, kui me möödunust kokkuvõtteid teeme, näeme, et meie tulemused on järjest paremad. Usun, et pisike panus sinna on ka minu tööl.

Pragmaatiliselt ja võib-olla veidi enesekeskselt vaadates – Varjupaikade MTÜl on huvi ja vajadus, minul aga oskused ja aeg. Punktiirid ühendades on tänaseks sündinud 14 numbrit ja 196 lk ajakirja, mis innustab inimesi varjupaikadest loomi võtma ja nii oma neljajalgseid kogukonnaliikmeid abistama.

Seega, kui maksud makstud ja õigetel päevadel lipp välja pandud, vaata kaugemale – ehk on kuskil keegi, kellele sinu abi täpselt ära kuluks.

PS. Loo pealkiri on loo endaga seotud vaid nii palju, et kirjutamise ajal on mul laual “Riigimeeste” sarjast tuttav “Märka vaest!” kampaania fotoga kruus. Eks püüdis ju sotsiaalse sidususe ministergi seal sarjas omamoodi häid kodanikke kasvatada.


See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest? ​Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid! See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb. Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik. Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.