Merili Ginter ja Triin Karis: Unista suurelt, haara võimalustest

  • Arvamused
  • 21. juuni 2017
  • Foto: Hea Kodanik.

Kodanikuühiskonna aasta hakkajateks tituleeritud Tartu koolitüdrukud Merili Ginter ja Triin Karis kogusid heategevuskampaaniaga raha diabeedihaigetele lastele insuliinipumpade jaoks ning on tänaseks võtnud selle eest vastu tunnustuse Riigikogu valges saalis ja ka presidendi kantseleis, ajalehelugudest ja sotsiaalmeedia tähelennust rääkimata. Tüdrukud räägivad, kuidas neist head kodanikud said.

Arvame, et keegi ei hakka heaks kodanikuks – ta lihtsalt on seda! Samuti on igaüks meist hea kodanik, mõni lihtsalt veab suuremaid rahvamasse endaga kaasa, teine väiksemaid. Kokkuvõttes on aga iga panus oluline ja tähtis.

Meie tee suurema kodanikuaktiivsuse poole algas 8. klassis, kui tegime oma projekti Tartu Laste Turvakodus. Juba ennegi oli meil suur huvi vabatahtliku töö ja heategevuse vastu, kuid tundus, et nii noorena me küll midagi ei teha ei saa. Kui me aga esimese sammu tegime, oli see võrratu tunne! Me ise saime midagi paremaks muuta! Tartu Laste Turvakodu võttis meid avasüli vastu ning andis meile väärtuslike õppetunde ja kogemusi, mis on meid rasketel hetkedel aidanud.

Nüüd tegeleme heategevusprojektiga “Väike panus, suur mõju”, mille õnnestumised on ületanud kõiki meie unistuste piire. Oleme leidnud, et edu võtmesõnaks on suurelt unistamine ning võimalustest kinni haaramine. Tänu sellele oleme praeguseks saanud aidata viit peret ning tõsta laste elukvaliteeti.


See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest? Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid! See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb. Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik. Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.

Merili Ginter ja Triin Karis: Unista suurelt, haara võimalustest