Rahvusvaheline toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev pereettevõte Paulig ostab innovaatilise Hispaania ettevõtte Liven, et kiirendada kasvu Tex Mex-toodete ja suupistete kategoorias Euroopas. Livenil on üks Euroopa suuremaid suupistete ja Tex Mex-toodete valikuid. Liveni müügitulu oli 2021. aastal 63 miljonit eurot. Ettevõttel on Hispaanias umbes 290 töötajat.

Tehingu käigus ühendatakse Pauligi kogemused ja teadmised Tex Mex-toodete ja maitseainete kohta ning Liveni tipptasemel tootmis- ja innovatsioonivõimekus. Teineteist täiendava tootevaliku abil saavad mõlemad ettevõtted võimaluse tugevdada oma positsiooni kasvavas Tex Mex-toodete ja suupistete kategoorias Lääne-Euroopas.

Liveni laia tootevalikusse kuuluvad maisist, köögi-, tera- ja kaunviljadest valmistatud suupisteid ning gluteenivabad ja orgaanilised tooted.

„Liveni ost on oluline samm meie kasvustrateegia elluviimisel ja teel Pauligi eesmärgi poole olla toiduaine- ja joogitööstuses üks Euroopa kiiremini kasvavaid ettevõtteid ning jätkusuutlikkuse eestvedaja oma valdkonnas. Liveni paindlik innovatsiooni- ja tootmisvõimekus tugevdab Pauligi positsiooni Euroopa juhtiva Tex Mex-toodete ettevõttena ja toob meie tootevalikusse uut tüüpi suupisteid. Liven on Pauligi peresse väga teretulnud,“ ütleb Pauligi kontsernijuht Rolf Ladau.

Liveni tegevjuht Salvador Montagut suhtub uude olukorda samuti positiivselt. „Minu eesmärk tegevjuhina on olnud tagada Livenile, ettevõtte töötajatele ja Berguedà piirkonnale kestlik tulevik ning otsida võimalusi rahvusvaheliseks kasvuks vastavalt meie väärtustele, hoolides inimeste ja planeedi heaolust. Mul on väga hea meel, et Liven ühineb Pauligiga. Meil on samad väärtused ja kestlikkusega seotud eesmärgid. Koos saame tugevdada oma teadus- ja arendustegevust, et luua Pauligi suupistete kompetentsikeskus ning laieneda geograafiliselt ja uutesse kategooriatesse.“

 

Kahte ettevõtet ühendavad tugevad väärtused ja kestlikkusega seotud eesmärgid

 

Paulig on juhtiv Tex Mex-toodete ettevõte Euroopas ja Pauligi tooteid müüakse 70 riigis. Ettevõttel on lai tootevalik ja Paulig toodab ka kliendibränditooteid. Pauligil on laialdased teadmised ja kogemused uute toodete ja tootekontseptsioonide loomises.

Paulig ja Liven on pereettevõtted, mida ühendavad tugevad väärtused, inimesekeskne organisatsioonikultuur ja pikaajaline äristrateegia. Mõlemad ettevõtted soovivad kasvada kestlikult. Liveni jätkusuutlik tootmine ja tegevus ning taimsed tooted aitavad Pauligil saavutada kestlikkusega seotud eesmärke. 

Liveni peakontor asub Sant Cugatis, tootmisüksused Puig-Reigis ja Bergas ning jaotuskeskus Ocañas. Kõik Liveni 290 töötajat jätkavad tööd Pauligis.