Pauligi popkornitehas Puig-reigis (Barcelona, Hispaania) on saavutanud süsinikuneutraalsuse ja sai CarbonNeutral®-i sertifikaadi. Tehas, kus toodetakse mikropopkorni ja popkornipakendeid klientide tootemarkidele, kasutab 100% taastuvenergiat. Vältimatu CO2 heite kompenseerimiseks osaletakse metsauuendus- ja -kaitseprojektides. Puig-reigi tehas on Pauligi kümne tehase seas kuues süsinikuneutraalseks tunnistatud tootmisüksus.

  • Tarbimine ja tervis
  • 31. mai 2022
  • Foto: Pauligi popkornitehas Pulg-reigis, mida hinnatakse väidetavalt süsinikuneutraalseks / Paulig

Puig-reigi tehas on Tex Mex-tooteid ja suupisteid tootva Hispaania ettevõtte Liven osa, mille Paulig ostis 2022. aasta alguses. Tehases toodetakse mikropopkorni ja popkorni pakendite paberist sisekotte.  

Tehase süsinikuneutraalsuse saavutamiseks vähendati tootmise heitkoguseid ning vältimatud heitmed kompenseeritakse metsauuendus- ja -kaitseprojektides osalemisega.  

„Pauligis järgime süsinikuemissioonide vähendamise ja kompenseerimise reeglit, mis tähendab seda, et heitkoguste vähendamiseks läheme enda tegevuses üle taastuvenergiaallikatele. Puig-reigis kasutatakse 100% taastuvat hüdroelektri-, tuule- ja päikeseenergiat ning biokütust, millest viimased kaks on olemas kohapeal. Seetõttu on tehase CO2 heide väga väike, peaaegu olematu. Vältimatu heite kompenseerimiseks osaleb Paulig metsaistutus- ja -kaitseprojektides suure riskiga piirkondades Lõuna-Ameerikas, Aafrikas ja Kagu-Aasias,“ ütleb Pauligi jätkusuutlikkuse ja avalike suhete direktor Lea Rankinen. 

CarbonNeutral®-i sertifikaadi andis välja Climate Impact Partners ja see on vastavuses Carbon Neutral protokolliga, mis on maailma juhtiv süsinikuneutraalsuse raamistik. See on avalikult kättesaadav standard ja juhend, mis on välja töötatud ettevõtetelt ettevõtetele. Raamistik ühendab juhtivad sõltumatud kasvuhoonegaaside heitkoguste aruandlusstandardid süsinikuneutraalsuse praktiliseks juhendiks. (1) 

„Meil on selle sertifikaadi üle väga hea meel. Oleme viimastel aastatel pingutanud, et tootmist kestlikumaks muuta, ja näiteks investeerinud omaenda taastuvenergia tootmisesse. Praegu katavad Puig-reigis olevad päikesepaneelid umbes 30% tootmisüksuse elektrivajadusest. Olles nüüd osa Pauligist, jätkame oma teekonda ja ehitame koos kestlikku toidukultuuri, mis on parem nii inimestele kui ka planeedile,“ rõõmustab Liveni tegevjuht Salvador Montagut. 

Livenil on üks suurimaid suupistete ja Tex Mex-toodete sortimente Euroopas ning kõik tooted on täielikult taimse päritoluga.  

„Näeme suurt kasvupotentsiaali nii suupistete ja Tex Mex-toodete kui ka kohvi ja maitseainete kategooriates. Paulig on Tex Mex-toodete kategoorias juba praegu Euroopa turuliider ja meie tooteid müüakse 70 riigis. Liven on ettevõte, mida iseloomustab kestlik tootmine ja tegevus ning täielikult taimsed tooted. Liveni liitumine Pauligiga aitab meil kui rahvusvahelisel toidu- ja joogiettevõttel kasvada ning saavutada oma kestlikkuseesmärke,“ ütleb Pauligi Customer Brands äripiirkonna juht Arnauld Demoulin.  

 

Kõik Pauligi tehased 2023. aastaks süsinikuneutraalseks 

 

Pauligi ambitsioonika jätkusuutlikkuse programmi üks eesmärke on vähendada 2030. aastaks 2018. aasta kogustega võrreldes tootmise kasvuhoonegaaside heitkoguseid 80% ja väärtusahela heitkoguseid 50%. Hiljuti, veebruaris 2022, sai süsinikuneutraalse tootmisüksuse sertifikaadi Pauligi tortillatehas Milton Keynesis, UK-s. Pauligi eesmärk on muuta kõik tehased 2023. aastaks süsinikuneutraalseks. Selle eesmärgi saavutamiseks on hakatud kasutama taastuvaid kütuseid ja energiaallikaid ning on parandatud energiatõhusust. 

Pauligi jätkusuutlikkuse programm põhineb ÜRO globaalsetel kestliku arengu eesmärkidel. Loe ambitsioonikate eesmärkide kohta rohkem siit.