Esmaspäeval, 15. detsembril kell 15.00 esitleb kirjastus Petrone Print Tallinnas, Viru Keskuse 4. korrusel Rahva Raamatu poe esitluste ruumis kolme uut raamatut: Maria Kupinskaja "Minu Alaska", Marje Aksli „Minu Moldova" ja Mai Loogi „Minu Tai".

Minu taiEsitlusel intervjueerib autoreid raamatute kirjastaja ja üks toimetajaid Epp Petrone. Kõrvale näidatakse slaide Alaskast, Moldovast ja Taist. Alaskast kirjutanud Maria Kupinskaja on esitlusel kohal, Mai Loogi ja Marje Aksliga tulevad aga reaalajas videointervjuud suurel ekraanil.

Nende raamatutega jätkab Petrone Print sarja, kus läbi konkreetsete inimeste kirjeldatakse erinevaid maailma maid. Maria Kupinskaja veetis kaks suve Alaskal kelgukoerte kasvanduses, Marje Aksli elas kaks aastat diplomaadi abikaasana Moldova pealinnas, Mai Loog elab kaheteistkümnendat aastat Taimaal, töötades rahvusvahelises reklaamifirmas. 

„Need kolm raamatut pole mitte ainult maailma eri paigust, agaMinu Alaska ka kõik kolm autorit on väga erinevad," iseloomustab kirjastaja Epp Petrone. „Maria lugu on ühest küljest nagu karge noorsooromaan ja teisalt tõeline loodusega võitlemise ja loodusega koos elamise kirjeldus; Marje Moldova on kurblikku nõuka-nostalgiat täis, lastes meil muuhulgas piiluda diplomaatide maailma köögipoolele; aga mis puutub Mai Loogi käsikirja, siis see oli mulle neist kolmest kõige suuremaks üllatuseks, mida kõigepealt nädal aega seedima pidin!" Mai Loog nimelt ei kirjelda mitte ainult Tai elu ja poliitikat, vaid tal on lisaks oma agenda: õpetada naistele, kuidas olla seks-subjektid.

minu moldovaVarem on "Minu..." sarjas ilmunud raamatutes kirjeldanud Epp Petrone USA-d, Anna-Maria Penu Hispaaniat ja Liis Kängsepp Argentinat. Järgmisena ilmub Pariisis elava moeajakirjaniku Urmas Väljaotsa „Minu Prantsusmaa".

Olete niisiis oodatud Alaskale, Moldovasse ja Taisse! Esmaspäeval, 15. detsembril kell 15.00 Tallinnas, Viru Keskuse 4. korruse Rahva Raamatu poe esitluste ruumis.