Kaheksandate Supilinna päevade platsipäev tähendab traditsiooniliselt head Eesti muusikat ja aktiivset tegemist. Kaasa saab lüüa täikal, rattaparanduse ja kompostikasti ehitamise töötoas, vaagida tulevikuplaane ja õppida selgeks õiged võtted koduse tuleõnnetuse korral käitumiseks.

Koostöös MTÜga Eesti Aiaklubi saavad rohenäpud sel kevadel esimest korda kokku Supilinna päevadel, et vahetada kõike, mis aiandusega seondub. Rohevahetus on ühtlasi kogemuste vahetamise ja uute tutvuste sõlmimise koht. Oodatud on ka need, kel pole seekord midagi ära anda, sest kindlasti saavad nad siit kaasa paar esimest asukat oma vastsesse aeda.

Rohelisel vahetusel kehtib kaks reeglit. Esiteks on rohevahetus tasuta: taimi, paljundusmaterjali ja aiatarbeid võib ainult vahetada või ära anda, mitte müüa. Teiseks, kui keegi soovib oma taimi rohevahetusel siiski müüa, tuleb tal enne selles Eesti Aiaklubiga kokku leppida.

Kaks aastat tagasi alguse saanud uuenduslikku taaskasutuse mõtteviisi kandva rohevahetuse parim aeg on kevadel ja sügisel, kui vahetusmaterjali on kõige rohkem. Tartule järgnevad 9. mail rohevahetused Läänemaal, Lääne-Virumaal ja Tartumaal.

Supilinna päevad toovad tänavu 22. kuni 25. aprillini tartlaste ja Tartu külalisteni mitmekülgse kultuuri- ja ühiskondliku programmi. Festivali põhipäeval, 25. aprillil jätkub Supilinnas Kartuli ja Oa tn ristmiku platsil tegemist, mõtlemist ja kuulamist keskpäevast hilisõhtuni. Saab vaadata näitusi, sõita Jõmmu lodjaga, osaleda „Minu Eesti“ eelmõttetalgutel ning avatud on laste- ja noortetelk. Alates kella viiest pärastlõunal kuni üheteistkümneni on lava muusika päralt, peaesinejad on Sitimaan ja Kriminaalne Elevant. Festivali järelpidu võõrustab Genialistide klubi.

Supilinna päevade kava ja äsja ilmunud linnaosaleht Supilinna Tirin: www.supilinn.ee.

Kuula ka ansambli Umblue pala „Supilinna blues“: www.supilinn.ee. 

Suurtoetajad: Tartu linn, EASi kohaliku omaalgatuse programm, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Tartu vald, AS Põltsamaa Felix, Eesti Kaitseliidu Tartu malev, Naiskodukaitse Tartu ringkond, SA Tähtvere Puhkepark, OÜ Kemmerling, Ülikooli kohvik, Edicy

Toetajad ja koostööpartnerid: Ajalooarhiiv, MTÜ Altermanni Näitemängustuudio, Anne noortekeskus, OÜ Artes Terrae, AS Bramham Trade, MTÜ Eesti Aiaklubi, „Eesti rattarikkaks“ meeskond, SA Eesti Teatri Festival, MTÜ Emajõe Lodjaselts, Genialistide klubi, AS Imprest, OÜ Irvik Kass, MTÜ Jakobi Mäe Kultuurikoda, OÜ Jaskar Grupp, Karlova Selts, kultuuriaken.tartu.ee, Lille maja, OÜ Looduspere, Lõuna-Eesti Päästekeskus, „Minu Eesti“ toimkond, MTÜ Musaklubi, OÜ Natuurehitus, AS Pere Leib, Photopoint, Plink-Plongi klubi, Primitiiv, MTÜ Pärmivabriku Töökoda, SRIKi Tartu Ühendus, MTÜ Supilinnateater, Tapeedistuudio, Tartu Balagan, Tartu Indiaca Klubi, Tartu Kultuuritehas, Tartu O. Lutsu nim Linnaraamatukogu, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tiigi Seltsimaja, Trehv, Tähtvere Selts, Lea Täheväli Stroh, Uue Maailma Selts, MTÜ Uus Noorus ja paljud teised