Supilinna päevad toimuvad hoolimata Emajõe veeseisust
- Bioneeri uudised
- Janek Ote, Bioneeri vabatahtlik
- 23. aprill 2010
Veel nädal tagasi olid Eesti vanima linnaosafestivali korraldajad Supilinna Seltsist tõsise probleemi ees – üha kõrgenev Emajõe veetase seadis ohtu festivali traditsioonilise toimimispaiga Kartuli – Oa tänavate vahelisel haljasalal.
Veel nädal tagasi olid Eesti vanima linnaosafestivali korraldajad Supilinna Seltsist tõsise probleemi ees – üha kõrgenev Emajõe veetase seadis ohtu festivali traditsioonilise toimimispaiga Kartuli – Oa tänavate vahelisel haljasalal.
Praeguseks on Emajõe veetase langenud kümne sentimeetri võrra allapoole selle kevade tipptaset - 330cm üle kokkuleppelise nulltaseme. Kuna peoplatsil on veel üksikuid sügavaid lompe, soovitab Mart Hiob Supilinna Seltsist festivali külalistel panna jalga veekindlad kummijalatsid.
Mida siis pakuvad seekord juba üheksandat korda aset leidvad Supilinna päevad?
Tegemist leidub kogu perele. Supilinna päevad on esimene suurem kevadine väliüritus Tartus ja see annab kustumatu mulje oma vabameelsuse ja külastajate värvikusega. Pensionärid ja boheemlased, lapsed ja jalgratturid, ökoinimesed ja mõned lihtsalt õllenautlejad - kõik tunnevad endid platsil mõnusalt.
Festivali peaüritus saab ametliku alguse 24. aprillil kell 14:00, kui selle avab Eesti president Toomas Hendrik Ilves. President istutab Emajõe kaldale vahtra, taastamaks talvel maha raiutud vahtraalleed.
Suurel laval saab alguse kontsertmaraton, kus tuntumateks esinejateks Tartu ansamblid Wunda - Ment, Jaan Pärn ja Pahad Seemned. Peo lõpetab Svjata Vatra.
Päästeamet demonstreerib inimeste päästmist põlevast autost ja õpetab inimesi kustutama tulekahjusidning hoidma korras suitsuandureid. Vahelduseks räägib Mika Keränen jalgpalli vanasõnadest, kuulutatakse välja Supilinna 2010. aasta parim maja ja üle lava kulgeb Supilinna elanike koduloomade rongkäik.
Lisaks suurele lavale võib Supilinna päevadel leida tegevust muudeski kohtades: Rohelises telgis leiab aset lasteprogramm – võib joonistada, seebimulle puhuda, orienteeruda ja Supilinna ümber planeerida.
Kel lisaks pereliikmetele ka jalgratas kaasas on, saab seda remontida „Eesti rattarikkaks“ velotelgis.
Eesti Aiaklubi letis saab vahetada Rohevahetuse käigus istikuid ja taimi. Lodjakoda töötubades annab harjutada sepistamist, köiekeerutamist ja puutööd.
Kellel soovi sõita aerujõul töötava viikingilaevaga, see peab välja käima 20 krooni. Supilinna sõber lodi „Jõmmu“ ei mahtunud paraku sellel aastal sildade alt läbi ning ootab huvilisi Kärevere luhtadel. Lodjaga tutvumine on kallim, makstes 120 või 180 krooni. Raha saab kulutada ka uuskasutusturul ja linnaraamatukogu kasutatud raamatute telgis. Kuid raha pole Supilinna päevadel primaarne, sest kontserdid, õpitoad ja loengud on rahvale tasuta.
Päev jõuab õhtusse järelpeoga Genialistide klubis, kus astuvad üles noorte jazz-folk-etno-punk ansambel Ebakõlar ning luulerokki viljelev Tora Bora.
Kõiki neid toredaid ettevõtmisi korraldab Supilinna Selts, mille tegemistest võib lähemalt lugeda www.supilinn.ee .
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta