Internet on üha rohkem mähkimas endasse maakera. E-posti kasutajaid oli eelmisel aastal väidetavalt 1,88 miljardit inimest. Eelmisel aastal saadeti  omavahel 107 000 000 000 000  e-kirja. Seda suurt arvu saab ka lühidalt kokku võtta: 107 triljonit.

Paljud neist triljonitest saadetud sõnumitest on seotud mingisuguse müügitegevusega. Mõiste "spämm" (inglise keeles spam) - soovimatu reklaamipostitus on tuttav kõigile arvutikasutajatele.

Spämmi võib pidada reostuseks internetikeskkonnas. Õnneks on sellise reostamise vastu olemas küllaltki toimiv kaitse veebiteenuste pakkujate poolt. Sissetulnud posti saab märkida rämpspostiks ja selle saatja enam sulle kirju saata ei saa.

Soovimatut reklaamipostitamist saab vältida, kui külastatavatele kodulehtedele ei jäeta oma kontakte. Väga paljud spämmijad koguvad isikute e-postiaadresse sel teel, et kuulutavad välja registreerumise mingile loosimisele, ligipääsu mingile mängule või allahindluse.  Kuid peagi pärast oma e-posti jätmist avastab arvutikasutaja, et tema postkasti hakkavad tulema soovimatud reklaamid. Mitte ainult külastatud kodulehte haldavalt firmalt vaid ka teistelt ja täiesti tundmatutelt postitajatelt.

Võib ka juhtuda, et sissetulev e-posti hulk ummistab postkasti täielikult. Seda siiski üldiselt ei juhtu, sest veebiteenust pakkuva serveri seadistused takistavad postkastide liigset täitumist.

Spämmi vastu võitlejad üle kogu maailma on loonud oma kogukondi. Eestikeelne ehk kõige tuntum spämmimist ja spämmijaid paljastav blogi asub aadressil http://no.spam.ee/