Inimesed inspireerivad üksteist ja teinekord ongi heateoks vaja vaid inspiratsiooni. Minul oli nii.

Kohtusin kunagi maal elava naisega, kes oli üksikema neljale lapsele. Kõige tillem oli alles tita ning seega nende sissetulek koosneski vaid lastetoetustest. Selge see, et nende pere elas allpool vaesuspiiri. Ent iga kord kui sotsiaaltoetused laekusid, oli ema jaoks kõige olulisem eelarverida: panna 10% summast kõrvale, et annetada inimestele, kellel on temast vähem rahalisi võimalusi.

Ta ütles, et ta ei tunne ennast sugugi vaesena, vastupidi, ta tunneb end külluslikult. Mina olin sinnamaani alati mõelnud, et peaks annetama, aga pidevalt seda asja kuidagi edasi lükanud. Et ei teagi, kuhu või kellele, abivajajaid on ju nii palju.

Terve selle aja, mis mina valisin, tema annetas. Iga kuu. See üksikema inspireeris mind tegutsema kohe.See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest?

Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid!

See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb.

Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik.

Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.