Raamatupoodidesse on jõudnud Eesti esimese ja ainsa rohelise laste- ja noortekirjastuse Pikoprint kolm raamatu esmatrükki. Valikus on fantaasiaküllane põnevik “Detektiiv Luuker Leebesurm“ Derek Landy sulest, Ally Carteri bestseller noortele tüdrukutele “Spiooni ei tohi suudelda“ ning füüsikaprofessor Russell Stannardi esimene raamat „Onu Alberti aeg ja ruum”, mis paneb füüsika elama lastele mõistetavas võtmes.

“Pikoprint sai alguse suurest unistusest näha lapsi lugemist nautimas ja seeläbi oma fantaasiat ning loovust elavdamas. Valime hoolikalt lugusid ja seiklusi, mis tänapäeva noori võiks sütitada ja inspireerida,” ütles kirjastuse üks asutaja ning eestvedaja Taavi Toots. ”Hoolime veel väga ümbritsevast keskkonnast, kuhu soovime jätta järeltulevatele põlvedele võimalikult väikese jalajälje.”

Ainsa Eesti raamatukirjastusena trükib Pikoprint kõik raamatud vaid FSC tunnusega paberile, mis on keskkonnasõbralik ja valminud sotsiaalselt vastutustundlikul teel.

Üks kolmest poelettidele jõudvast raamatust on Iiri menukirjaniku Derek Landy raamatusarja “Detektiiv Luuker Leebesurma“ esimene osa. Tunnustatud sarja on tõlgitud 36 keelde ja müüdud üle maailma enam kui 4 miljoni eksemplari.

Detektiiv Luuker Leebesurma ja tema ebatavalise abilise Stephanie Edgleyst humoorikatest ja enneolematutest seiklustest pajatav sari on võitnud mitmeid auhindu. Teiste hulgas on ta pälvinud ka Inglismaa ühe olulisima lastekirjanduse auhinna Red House Children’s Book Award, mille võitja valitakse laste endi poolt. Raamat on sobilik peamiselt keskmisele koolieale, aga ka kõigile teistele, kes naudivad fantaasiakirjanduse žanri.

Ally Carteri New York Timesi bestseller “Spiooni ei tohi suudelda“ sarja esimene osa on suurepärane suvine lugemine noortele tüdrukutele. Füüsikaprofessor Russell Stannardi esimene raamat „Onu Alberti aeg ja ruum” tutvustab füüsika aluseid lastele põnevas ja arusaadavas vormis ja on nimetatud ka maineka Whitbreadi auhinna nominendiks lastekirjanduse kategoorias.

Pikoprint on Eesti esimene roheline raamatukirjastus, mis alustas tegevust 2014. aastal missiooniga rikastada laste-ja noorteraamatute valikut, inspireerida lapsi lugema ja varakult iseseisvat lugemisharjumust kujundama.