Lõõgastusminutid

Mediteerimine pakub lõõgaatust. Mediteerimine on nagu enesesisesendus, kus kutsud enda lähedale kõik hea ning halva ajad endast eemale.

Lõõgastusminutid

Keskendu nendele soovidele, mille täitumist ootad ja mõtle pidevalt positiivsetele asjadele. See on üks psühholoogia haru ehk positiivne psühholoogia, mis tegeleb psüühika uurimisega, mis kutsub inimestes esile positiivseid aistinguid. Üheks peamiseks võtteks on kustuta mälust kõik halb ja keskenduda vaid heale.


Tee endale ise meelepärane meditatsioon. Lühike ja lööv, mida on hea rasketel minutitel endale sisekõnes öelda. Sisekõne on see kõne, kui kõneled endaga suud avamata. Tore on kui oled endaga sõber ja tunned enda vajadusi ning mõistad, mida taastumiseks vajad. Kõigil meil on vahel rasked hetked ja nagu luuletuski ütleb, et eluteed ei kata asfalt, mäkke tõus on kivine. Ainult lapsepõlvetaevas on pilvitu ja sinine. Lapsepõlves olid vanaemad ja vanaisad, kes meid ära kuulasid, aga keskealistena peame tuge pakkuma oma vanadele vanematele. Nüüd on meie aeg olukorda hoida kontrolli all ja rahu säilitada ka rasketes olukordades.