Neljapäeval, 10. aprillil avab Keskkonnaamet Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses piirkonna loodust ja kultuuriväärtusi tutvustava püsiekspositsiooni, mis jutustab külastajale loo Lahemaa maastike kujunemisest jääajast tänapäevani. Väljapaneku arendamisel arvestati erinevate külastajatega, pakkudes oma mänguliste eksponaatidega põnevat avastamist nii suurtele kui väikestele.

  • Keskkonnaharidus
  • 7. aprill 2014
  • Kolga lahte pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Näituse eesmärgiks on tutvustada külastajatele Eesti vanima ja suurima rahvuspargi loodusväärtusi ja kultuuripärandit ning samuti tekitada inimestes huvi ise loodusesse neid paiku avastama minna. Ekspositsiooniruum on inspireeritud rahvuspargile iseloomulikust maastikumotiivist – meri ja poolsaared. 

Lahemaa rahvuspargi looduskeskuse põhilisteks sihtrühmadeks on kooliõpilased, kohalikud elanikud ning külastajad mujalt Eestist. Ligi 70% looduskeskuse külastajatest on välismaalased.

Ekspositsiooni digitaalsed osad on külastajatele kättesaadavad ka inglise, saksa ja vene keeles ning kokkuvõtlikud infomaterjalid on tõlgitud inglise keelde. Püsinäitus on valminud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel projekti "Keskkonnaameti looduskeskuste võrgustiku arendamine" raames ning selle teostas OÜ KAOS Arhitektid. 

Püsinäituse pidulik avamine toimub Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses (Palmse küla, Lääne-Virumaa) 10. aprillil kell 13.00.