See lugu sai alguse minu lapsepõlves, kui elasime veel kohas nimega Jaanimäe. Koht oli imeilus. Asus mäe ja metsa vahel. Olen sellest kohast oma juttudes ennegi kirjutanud. Ema käis kolhoosis tööl ja kodus pidime tema äraolekul ise hakkama saama. Ega me ei saanud siis maiustusi nii palju, nagu tänapäeva lastele antakse. Põhilise magusa saime me kätte koduse toiduga. Kui tahtsime midagi maitsvat, tuli valmistada selline söök. Ja siit algabki minu lugu.

Ühel päeval tekkis meil meeletu mustikasupi isu. Mets oli ukse ees. Ema saatis siis meid metsa marjule ja käskis supi jaoks meil endil marju tuua. Korjasime nii palju, kui saime, ja kõhtu läks ka paras ports. Igatahes metsast tagasi jõudsime alles siis, kui ema pidi tööle minema. Vasikate talitaja käis ju kaks korda päevas tööl, hommikul ja õhtul.

Supp tuli nüüd meil endil valmis teha. Ühe mustikasupi keetmine pole ju ometi maalapsele mõni raketiteadus. Panime poti marjadega tulele ja tärklise likku. Saime selle supiga ilusti hakkama. Kuidas me aga neid marju puhastasime, seda ei mäleta, või kas me neid üldse puhastasime. Laste asi ju. Ema oli mannapudru ka valmis teinud meile.

Lugu mustikasupist

Hakkasime siis suure õhinaga sööma. Suppi sai parajalt palju. Võis isegi lisa võtta ja emale jäi ka veel hulga üle. Mis võib ühele lapsele paremini maitseda, kui enda valmistatud toit. Sõin ühe portsu ära ja võtsin juurde ka. Küll ta oli hea. Olin juba teist taldrikutäit lõpetamas, kui järsku oli mul suus koos marjadega mingi sitikas. Sellest piisas ja oligi mul kogu supi isu läinud. Lusikas käis suure kolksuga lauale. Teised said veel ka kõhutäie naerda minu kulul.

Mul keerles viimane suutäis veel tükk aega kõhu ja kurgu vahel. Oli tunne nagu oleks neid mardikaid peotäie ära söönud. Mina igatahes enam ei tahtnud mingit mustikasuppi ja selle isu on läinud siiani. Ma ei suuda mustikakisselli enam süüa. Olen proovinud küll ja mõistusega saan ma ju aru, et see oli üks õnnetu juhus. Aga enam mustikasupp alla ei lähe mul ja sundida ei saa mind keegi. Selline oli siis minu mustikasupi lugu.


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!